AÖF Den Örgün Öğretime Yatay Geçiş Şartları, Başvuruları Hakkında Bilgi

91
493

aof-eskisehir-anadolu-universitesiAöf yani Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi okuyan üniversitede okuduğu bölümde başarılı olan öğrencilerine verilmiş olan bir şansdır bu. Yada hak dır diyelim..

Aöf den örgün öğretime geçilir mi ? sorusunun net olarak cevabını merak ediyorsanız; Evet Geçilebiliyor, ancak şartlar var..

Şartlardan en temeli olmazsa olmazı, 100 lük puan sistemi üzerinden en az puanınızın 80 olması gerekmektedir. Puanınız tuttuğu taktirde örgün öğretime geçiş yapmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

AÖF den örgün öğretime geçiş şartları

Geçiş yapmak için öncelikle, yukarıda da belirttiğim gibi 100 lük sistem üzerinden en az 80 puanınız olması gerekiyor.

Hiçbir dersten kalmamanız gerekiyor.

Açılan kontenjanların ortalaması sizden 1,2 puan bile yüksek birisi olursa öncelik o kişinin olur.

Bu konuda merak ettiklerinizi sormak için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleSitoplazma Organeller ve Çekirdek Nedir ? Özellikleri, Görevleri Hakkında Bilgi
Sonraki MakaleAöf de Bölüm Değiştirme Yapılır Mı ?

91 Yorum Yapıldı

 1. Zihniyetinizi seviyim meb.Lan şu anda normal örgüne gidenler not ortalamalarını 80 getiriyor mu da ben aöf de okuyan birisi olarak getirme zorunluluğum olsun arabistan beyinli kişiler…Amacınız eğitimsiz,beyinsiz,ortadoğu da yaşayanlar gibi niteliksiz adamlar yetiştirmek iyi de bu topraklarda sizi bu niteliksiz adamlarla b arındırırlar mı onu bilmem…

 2. ben bu yıl coğrafya bölümünü örgünden kazanamadığım için açık öğretimden okumayı düşünüyorum. Fakat 2.senemde örgüne geçip üniversite 2 den devam edebiliyor muyum?

 3. Ben acıkögretim öğrencisiyim dikey gecişle 5. Yarıyılıma kaydımı yaptırdım.Ön lisansımı dereceyle bitirdim.Açık öğretimden örgün eğitime yatay geciş yapmayı düşünüyorum.Bu konuda nasıl bilgi alabilirim acaba.Ben Kayseri de yaşıyorum ve burada örgün eğitime devam etmek istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

 4. Merhaba şimdi ben aöf sosyal hizmetler önlisans okuyorum ve sınavsız dgs ile sosyoloji bölümünü bitirmek istiyorum örgün eğitimi tercih edebilirmiyim.

 5. Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi işletmeden, İstanbul üniversitesi açık öğretim fakültesi işletmeye geçmek mümkün mü ? Mümkünse ne gibi şartlar gerek?
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

 6. Bende bu sene yeni kaydimi yaptirdim ilk senem olacak aciktan sosyoloji. Benim gibi meraklı bir cok arkadasimi görüyorum herkes gecmek istiyor bence zor değil bi arkadasim ayni sekilde sosyoloji aciktan okuyodu notlarla psikolojiye gecis yapti en buyuk ornegim o.henuz cok küçücük sosyologlar olarak umudumuzu kaybetmeyelim seneye hepimiz orda olacağız inşallah herkese cok cok başarılar ??

 7. Ben ikinci üniversite kapsamında AÖF’nin Uluslararası ilişkiler programına dahil oldum. Bu sene Ege Üniversitesi’ndeki örgün eğitimim sona erecek. Akabinde ben Mezun olduğumda Uluslararası ilişkilerde 2. sınıfı bitirmiş 3’e geçiyor olacağım. Ve onu da örgün bir üniversitede okumak istiyorum. Ortalama konusunda da bir sıkıntım yok 3.60 civarı not ortalamam mevcut. Ancak hangi üniversiteler AÖF’den örgüne izin veriyor? Misal Ankara Siyasal Bilgiler, Hacettepe, İstanbul ünv. Vb. iyi olarak nitelendirebileceğimiz Üniversiteler alıyor mu? Buna dair bir bilgi sahibi olmak arzusundayım. Birde oldu ki yatay geçiş yapılabiliyor. bizimkisi Türkçe program beni tekrar hazırlık sınıfından mı? Başlatacaklardır.
  Teşekkürler ..

 8. Ben açıköğretimden tarih bölümüne yazılıp normal öğretime geçmeyi planlıyorum not ortalaması en az 80 olması gerektiğini biliyorum ama okulların özel istediği şartlar varmış ve hangi okullar alır bilgilendirirseniz çok sevinirim,şimdiden teşekkürler.

 9. benim 2 tane sorum olcak

  1: ilk olarak benım acık ogretımden orgune gecme olasılıgım varmı ?

  2:ben eyer geceme sansım varsa universite 1 de 2 doneme gecerken yapa bılırmıyım yani arasınıfda gecısım varmı ? unıversıte 1 donemden 2 doneme gecerken orgune gecme sansım varmı ?

 10. MERHABA ÖNCELİKLE KOLAY GELSİN BEN AÇIK ÖGRETİM JANDARMA MESLEK YÜKSEK OKULUNU TAMAMLADIM VE SONRASIN DA BUNU TAMAMLAMAK İÇİN 2 YILLIK ÖRGÜN ÖGRETİME GEÇMEK İSTİYORUM BİR DE BEN İŞLETME 3 SINIFA GEÇEN SENE KAYIT YAPTIDIM BU GEÇİŞİMİ ENGELLER Mİ BU KONU DA BANA BİLĞİ VERİRSENİZ… BİR DE NOT ORTALAMA 80 DENİYOR BU NASIL VE NEREDEN ÖGRENİLİNİR…?

 11. Ben aöf 4yillik türk dili ve edebiyatı bölümü okuyacağım bu sene benim ders notlarım uyarsa uyan Üniversitenin örgününü okuyabilir miyim nasıl olur oluyor mu bilen varsa bilgi verebilirmisiniz

 12. ben atatürk ünüverstesi açıköğretiğm fakültesi sosyal hizmeler okuyorum 2 yıllık ben normal örgüne geçmek istiyorum 2 ye başlamadan önce mi başvurcam yoksa 2 bittikten sonramı

 13. Merhaba..
  ben 2yıl adnan menderes unv okudum snra acıkogretımden 4yıla tamamlamaya karar verdım 3. yılımı da aöf de tamamladım sımdı 4. sınıfı örgun ogretımde devam etme şansım var mı? varsa da neler yapmam gerekıyo nerdenn basvurabılırım??

 14. merhaba ben aöf sosyoloji okuyorum 1 .sınıf
  2. sınıfta örgüne geçme şansım varmı örgüne geçmek için sadece ortalama 80 olacak peki ygs deki puanlar etki eder mi?

 15. Havacılık işletmeciliğinden 1.sınıf sonunda örgün öğretime geçip daha sonra 2.sınıf sonunda okul puanı tuttugu takdirde yatay geçişle pilotaja geçiş imkanı varmı ??

 16. Merhaba. 2 yıllık ön lisans muhasebe mezunuyum. Lisans tamamlamak istiyorum. Açıköğretim lisans tamamlamaya başvuru yapacağım. Acaba buradan örgün öğretime geçme şansım olabilir mi?Eğer notlarım iyi olursa

 17. 2 yıllık ön lisans muhasebe mezunuyum. Açıköğretim lisans tamamlamak istiyorum.
  notlarım iyi olursa örgün eğitime geçiş yapabiliyor muyum?

 18. ben de açıköğretim okuyacağım ve 2 yıl bittikten sonra örgün eğitime geçiş yapmak istiyorum.. fakat ortalamam 100 üzerinden 80 olmasa ama bütün dersleri vermiş olsam yinede örgün eğitime geçiş hakkım olurmu?

 19. İyi günler ben üniversite sinavina girdim açikogretimden bir bölüm istiyorum ama evde değil bizzat okulun kendisinde yani örgün okumak istiyorum eğer boyle birşey tercih yapmadan önce mümkünse tercih listeme yazacagim yok mümkün değilse 4 yillik bir fakülte yazacagim sorumu şimdiden cevapladiginizdan dolayı tesekkur ederim bir bilgi verirseniz sevinirim..

 20. merhaba 219439******** t.c nolu aöf öğrencisiyim örgün eğitime geçmek istiyorum. Bunun için hangi kriterler gerekli rica etsem yardım eder misiniz ?

 21. birinci yılı açıktan sosyoloji okuyup ikinci yıl örgün üniversiyeye geçip sosyolojinin yanında psikoloji okuyabilrmiyim veya başka bir bölüm

 22. merhaba,
  aöf işletme bitirdim,yabancı uyrukluyum,bu yıl yös sınavına da girdim,yös ile bir yere giremezsem aöf den direkt örgün eğitime nasıl geçebilirim? koşullar neler? ve hangi üniler kabul ediyor? teşekkürler

 23. Açıköğretim sosyoloji okuyorum birinci sınıfım sınavsız ikinci üniversite ile geçiş yaptım ve sosyolojiden pdr ye pskolojik rehberlik danışmanlık bölümüne yatay geçiş yapmak istiyorum mümkün mü???? lütfen cevaplar mısınız bilginiz varsa??? hangi üniversiteler kabul ediyor??

 24. Merhaba bn AÖF de ceko okuyorum 3. sinifim güz dönemi not ortalamam 82 örgün öğretim de bahar donemine yatay geçiş yapabilirmiyim yapabilirsem nasıl yapmam gerek ve başvuru tarihleri ne zaman ve tek başvuru hakkimiz mi var

 25. Merhaba bn AÖF de ceko okuyorum 3. sinifim güz dönemi not ortalamam 82 örgün öğretim de bahar donemine yatay geçiş yapabilirmiyim yapabilirsem nasıl yapmam gerek ve başvuru tarihleri ne zaman

 26. iyi günler ben Atatürk üniversitesi sosyal hizmetler lisans 2. sınıf öğrencisiyim 3. dönemimin ortalaması 3.28 BU DÖNEMİMİN ORTALAMASI 3.50 ben örgüne geçebilirmiyim eger geçebilirsem nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim

 27. merhaba ben aof Halkla ilis tanitim 3. donem ogrencisiyim aftan faydalanarak kayit yaptirdim orgun egitime gecmek istiyorum yine iki yillik sigorta ve bank bl gecis istiyorum .tic. lisesi mezunuyum

 28. Ben 4 yıllık bir lisans bölümü 2.öğretim olarak okuyorum. İkinci üniversite olarakta Açıktanda adalet okuyorum ve 1.sınıftayım. Adalette örgüne geçebilirmiyim? yani ikisini de birden örgün olarak okuyabilir miyim? oluyorsa bunun için ne yapmam lazım? tşk ederim :))

 29. Ben aöf uluslararası ilişkiler bölümü okumaktayım. Örgün eğitime geçmek istiyorum. Kendi bölümümden başka bölümlere geçme hakkım varmıdır?

 30. mrb bn aöf de adalet okuyorum bu sene 2. sınıf oldum örgünde istediğim bölüme geçiş yapabilir miyim? lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

 31. Mrb. Açıköğretimden örgüne geçiş için sadece ortalamamızın 100 üzerinden 80 mi olması lazımyoksa lys puanını da dikkate alıyorlar mıı benim puanım tutmuyorda ?

 32. Merhaba ben aöf iktisat okuyorum seneye örgün öğretime geçiş yapmak istiyorum ben ygs 3 puanımla girdim örgün öğretime geçiş yaparken de bu puana göre mi alacaklar

 33. Ben açık öğretim ilahiyat 1.sınıf öğrecisiyim bu yıl 2 dersim kaldı seneye eğer seneye mezun olabilirsem 4 yıla tamamlayabilirmiyim örgün öğretime nasıl geçerim şartları ve puanı ne kadar olur sınavlamı alınıyor teşekkür ederim

 34. benim ortalamam 81 örgün öğretime geçiş yapabilir miyim. kamu yönetimi bölümünden hangi bölümlere fakültelere yatay geçiş yapabilirim

 35. ben liseyi düz lise olarak bitirdim şimdi açıköğretimden muhasebe ve vergi uygulamaları okuyorum
  yatay geçiş yapmak istiyorum çünkü muhasebe hakkında hiç bir bilgim yok mali muşavirin yanında çalışmaya başladım o da bana hiç bir şey öğretmedi halbu ki öğreticem demişti.

 36. merhaba ben açıköğretim muhasebe vergi uygulamarı okuyorum 2. sınıftayım örgün öğretimde alanım dışı bölüme geçebilirmiyim

 37. -İyi günler,ben açıköğretimi 2. üniversite şeklinde okuyorum yatay geçiş hakkından yararlanabilirmiyim?
  -Yatay geçiş için herhangi bir sınav var mı?
  -Tek yatay geçiş hakkım mı var,mesela İstanbul üniversitesi kamu yönetimi bölümüne başvurursam Marmaraya başvurabilecek miyim ?
  -100 üzerinden 80 yapmamız yatay geçiş için yeterli mi?
  *Bu konuda gerçekten fazla bir bilgim yok o yüzden çok soru sordum,kusura bakmayın…

 38. ben 1. sınıf ögrencisiyim güz döneminde vizesine giremediğim bir ders var doğal olarak kaldım ama not ortalamam 3.00 ün üstünde yatay geçişle gitmek istediğim okula yerleştirme puanımda yetiyor bayağı yüksek yani geçiş yapabilirmiyim o ders sorun teşkil eder mi?

 39. mrb ben açık ögretim maliye 3.sınıftayım ortalamam 3.56 örgün sisteme geçebilirmiyim ve şartlar neler yardımcı olursanız çok sewinirim

 40. merhaba ben aöf türk dili ve edebiyatı bölümünden istanbul ve ya marmara üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümüne geçş yapmak istiyorum.şuan birinci sınıftayım.lütfen bana yardımcı olabilir misiniz.detaylı olarak;geçiş yapmam için ne yapmam gerekir ne zaman başvuru yapmam gerekir.ne zaman başlar bu süreçler.teşekkürler.

 41. Merhaba ben Anadolu üniversitesi açıköğretim iktisat fakültesi maliye bölümü öğrencisiyim Gano’m 3.20 olduğu zaman geçiş yapabiliyor muyum örgün öğretimee..

 42. Ben aöf maliye ikinci sınıf öğrencisiyim ortalamam geçen yıl 2.98di bu yıl daha yüksek yapıp örgün ogretime geçebilir miyim her üniversiteyi seçebiliyor muyuz yoksa sadece anadolu üniversitesi mi ilgilendirir misiniz lütfen bi de güz döneminden sonra geçebiliyor muyuz arada yazı

 43. ben bu sene açıktan sosyoloji okuyorum ve ilk yılım. notlarımı yüksek tutup mersin üniversitesine geçiş yapmak istiyorum. bu konuda cok arastrma yaptm ama hala yeterli bilgiye sahip olmadığımı düşünüyorum..bigisi olan arkadaslarmdan rica ediyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz. 🙁

 44. MerhabaLar;

  BiLdiğimiz Üzere Şuanda Aöf BöLümLeri KrediLi Sistem, Yani Çan Eğrisi Var. Örnek OLarak Ben Şuan TDE Okuyorum 2.Sınıf ; VIII-XIII. YüzyıLLar Türk Edebiyatı Harf Notu AraLığı= AA:65,32 oLarak BeLirLenmiş Çandan DoLayı. Ve Bütün dersLerde BöyLe 75in Üstünde Yok. Buna Göre Kredi ÖnemLi, Harf Notu DeğiL. Bu Neye Göre HesapLancak Peki ?

 45. Merve merhaba..Ben de ata aöf iş sağlığındayım aynı sınıftayız yni ve ben de örgüne yatay geçiş yapmayı istiyorum dönem arası yapılabiliyor.İrtibata geçelim bence yardımımız dkunabilir birbirimize…

 46. hayırlı günler…ben erzurumata-aöf iş sağlığı ve güvenliği 1. sınıftayım örgün eğitime geçmek istiyorum.nasıl olacak bilgilerinize ihtiyacın var teşekürler

 47. Ben eskişehir anadolu üniversitesi aöf de 4 yıllık çalışma ekonomisi okuyorum 1. sınıfım. İstanbulda herhangi bir üniversiteye geçiş yapabiliyor muyum ve şartları neler. Kaçıncı senemde geçiş yapabilirim nerelere başvurabilirim cevaplarsanız memnun kalırım teşekkürler

 48. arkadaşalr bugün dikey geçişte aöf konaklama işletmeciliği bölümüna kayıt oldum ve 1saat sonra pişman oldum kamu yönetimine geçmek istiyorum ne yapmam gerekli bölüm değiştirebiliyormuyum.
  acilllllllllllllllll

 49. şuanda 2 yıllık bir bölümü örgün olarak okumaktayım ve açıköğretimden tarihe kayıt yaptırdın 2. üniversite dahilinde tarihe örgün eğitim olarak geçiş yapabilirmiyim

 50. MErhabalar.. Ben bu aöf türk dili ve edebiyatına baslıyorum.. 1. yarıyıl bittikten sonra örgün egitime geçmek istiyorum. Bunun için ne zaman basvuru yapabılırım.. Ve not ortalaması 80 mi olmak zorunda?? Aöfdekilere sordugumda böyle bişey yok demişlerdi.. Cevap alırsam sevınırım iyi günler 🙂

 51. erzurum açıköğretim fakültesinde sosyal hizmet bölümünü yazmayı düşünüyorum daha sonraki senede örgün öğretime geçiş yapabilir miyim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .

 52. 2 yıllık açıköğretim ilahiyata kayıt yaptırırsam 4 yıllık ilahiyat fakültesine yatay geçiş şansım olur mu bilgilendirebilir misiniz beni

  2 yıllık açıköğretim ilahiyata kayıt yaptırırsam 4 yıllık ilahiyat fakültesine yatay geçiş şansım olur mu bilgilendirebilir misiniz beni

 53. 2 yıllık açıköğretim ilahiyata kayıt yaptırırsam 4 yıllık ilahiyat fakültesine yatay geçiş şansım olur mu bilgilendirebilir misiniz beni

 54. Merhaba ben 2013 lise mezunuyum ve ösym de tercih yaptm fakat acık ögretim fakültesi adalet bölümü cıktı . ama ben bunu okumak istemiyorum . hiç açık ögretim fakültesine kayıt yaptırmadan başka bir üniversiteye gecebiliyormuyum ? Cevaplarsanız cok mutlu olurum .

 55. aöf 1. sınıfım ders ortalamam 2,48 derslerden kalmadım sizçe olurmu? kamu yönetimi okuyorum kafama takılan birşey var iki dönemin ortalamasımı alınaçak yoksa dönemin birin de 3,20 almam yeterlimi

 56. Ben 2 yıllık yerel yönetimler okuduktan sonra dikey geçiş ile aöf ye gectim 3.sınıf kamu yönetimine geçtim notlarım cok yuksek bahar donemındede yuksek olursa seneye 4 sınıfı örgünde okumak için geçiş yapabilirmiyim cok merak edıyorum sımdıden tesekkur ederim

 57. aof 1.sinif da okuyorum.derslerimin ortalamasi 2.030.hicbir dersden kalmadim.odgun ogretime gecmem icin ne yapmaliyim ve basvurular hangi tarihde basliyor.gecis yapmak istedigim universite usak universitesi.simdiden tesekurler.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz