Atatürk İnkilaplarından birini seçip anlatın

0
137

Atatürk inkılaplarından birini seçiniz. Seçmiş olduğunuz inkılabı, hazırladığınız televizyon programında nasıl anlatırsınız? Yazınız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün pek çok konuda yenilik, ülkeyi ileri götürecek pek çok önemli adım atan Dünya lideridir. Zeki, ileri görüşlülüğü, çalışkanlığı, cesur oluşu yapmış olduğu eserlerin hemen hemen tümünde bunlardan bir yada birkaç izi görmek mümkündür.

Atatürk, İnkilaplarından birisi olan “İnkilapçılık” hakkında bilgilendirmek istedik; Atatürk’ün inkilapçılık anlayışı eski olan, kara düzen diye tabir edilen herşeyi kaldırıp, yerine yenilerini, yenilikler getirmek, insanları gelecekte daha güzel eğitmek ve böylece ülkeyi gelecek nesillerin ellerine daha sağlam şekilde teslim etmek istemesinden kaynaklanmıştır. Atatürk her konu ileri görüşlü bir liderdir, ileri görüşlülüğü ile pek çok yenilik getirmiş, ülkeye yüzyılar boyunca sürecek olan inkilaplar yapmıştır.

Atatürk eğer inkilapçılık düşüncesini farklı şekilde yorumlasaydı, ve ileri görüşlülüğü, cesurluğunu geri plana atıp yapmış olduğu inkilapları yapmasaydı ülkemiz belkide bukadar iyi durumda olmayacak, çocuklar eğitimlerine bukadar rahat şekilde devam edemeyecekti, çünkü Atatürk yaşadığı sürede kısa zamanda pek çok iş başardı, pekçok savaştan başarıyla çıktı. Adeta kısa sürede Dünya’nın tanıdığı bir lider haline geldi. Tüm bunların hepsini İnkilapçılık anlayışı ile gerçekleştirdi. Çünkü eski olan hiçbir şey ona göre değildi, hep ileri, hep yenilik hep değişim düşüncesini benimsemişti.. Sonuç olarak bize bu paha biçilemez cumhuriyeti armağan etti.

 

 

Önceki MakaleÜlkemizde bulunan doğal varlıklardan görmek istediğiniz üç tanesini seçiniz
Sonraki MakaleYaşadığınız bölgedeki dağlar ile diğer bölgelerde bulunan dağlar arasındaki benzerlik

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz