Atmaca kuşu özellikleri ve baykuş arasındaki fark

2
829

Atmaca özellikle bıldırcın avında kullanılır, atmaca ile bıldırcın avlayabilmek için önce atmaca kuşunu evcilleştirmek gerekecektir.

Atmaca kuşunu evcilleştirmek için birkaç ay boyunca yanınızdan ayırmamanız ve onun yaşam şeklini öğrenmeniz o yönde hareket etmeniz gerekecek ve bu eğitim süresi sonrasında atmaca kuşunu doğaya salabilir sonra geri dönüşünü sağlayabilirsiniz.

Tabi bu süreç biraz uzundur öncelikle profesyonel olmanız gerekecektir, atmacayı eğittiğiniz zaman kolaylıkla bıldırcın avlayabilirsiniz.

Baykuş ile atmaca arasında pek fark yok gibi görünse de farklar mevcuttur.

Atmaca hakkında bilgiler ve özellikler

Kanatları geniş ve oldukça kısa, bacakları ve kuyrukları görece uzundur. Bu özellikleri, avlarına yetişebilmek için kısa sürede büyük hızlara erişebilmelerini ve sık ağaçlar arasında ustalıkla manevra yapabilmelerini sağlar; buna karşılık, şahin, kartal, tuygun gibi daha uzun kanatlı yırtıcılar kadar uzun süre kanat çırpmadan dönemezler.


Önceki MakaleBioxcin kullananların yorumlarını alabilir miyim
Sonraki MakaleSatranç Nasıl Oynanır Resimli Anlatım

2 Yorum Yapıldı

  1. Egitilmiş asker gibiler. Guvercinlerim var, bi kac guvercin kaptilar yanimda gelisleri gidisleri cok muthis. Cok bilincli avlaniyolar bu ozelliklerine hayran oldum.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz