Banka Aidatı, Kesintisi, Hesap işletim Ücreti İtiraz Dilekçesi Örneği İndir

9
203

dilekce nasil yazilirBankalardan sık sık yapılan ve eskiden beri yapılan bir durum varki, bu duruma artık itiraz edebiliyoruz ve aldıkları paraları geri alabiliyoruz. Bunu mümkün kılan yasa geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe girdi ve şimdi bu yazıda sizlere bankaların kesmiş oldukları kart ücreti veya kart, aidatı, hesap işletim ücreti adı altında yapılan kesintileri nasıl geri alacağız sorusuna cevap vermek istedim.

Aşağıda yer alan dilekçe ile kesilen paraları geri almanız mümkün.

…………….. Bankası Genel Müdürlüğü’ne,

Konu :Hesap işletim ücreti

…………….. nolu hesabımdan, …../……./20… son ödeme tarihli Hesap, Bildirim Cetvelinde yer alan …….. , … TL. tutarlı hesap işletim ücreti talebiniz 4077 sayılı yasaya göre haksız olup Hesap Bildirim cetveline itiraz ediyorum.

Talep edilen ….. , …. TL hesap işletim ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu diler aksi takdirde hukuki yollara başvuracağıma bildiririm. 11.01.2013

Adı, Soyadı
İmza

Bu konu hakkında sormak istediklerinizi sorun, Anında cevap alın [ Tıklayın ]

Örnek Dilekçeyi indirmek için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleReddi Miras Hazır Dilekçe Örneği, İndir
Sonraki MakaleMarmara Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları 2013-2014

9 Yorum Yapıldı

  1. ***bankasında hesabım var üç yıldır kullanıyorum az da olsa sıksık kesinti yaptılar. kesinti tarihlerini bilmiyorum hepsini geri alabilirmiyim. ve nasıl alabilirim?

  2. merhaba ..
    kocaelinden selam
    kocaeli***bankası 2011 yılında maaş kartımdan kart üçreti ve hesap kesim işletim üçreti adı altında para kesti. geri aldım.
    2013 yılında eşimin maaş kartından 92 tl kart işletim hesabı diye para kestiler kocaeli asliye hukuk mahkemesi hakimliğine verdim davayı kazanırsam maddi manevi 200 bin tl. tazminat açacagım sonuna kadar ugraşacagım.

  3. ŞU AN YAYINLADIĞINIZ ÖRNEK DİLEKÇE İLE BANKAYA İTİRAZ EDECEM BANKA BENDEN YILDA 2 DEFA HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALIYORMUŞ GERİYE DÖNÜK DE TALEP EDEBİLİYORMUYUZ

  4. geriye dönükde talep edebiliyormuyuz… benim 3 hesabım var 2 siniden şuan kesinti yaptılar… diğer hasbımdan 3 yıl önce yapmışkardı hesap hareketleri incelemeyi 2 yıl üzerinden yapmışlar bulamıyorum o kesintiyi… banka olumsuz dönecektir buyuk ihtimalle tüketici haklarına mı başvurcam

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz