Besin Maddelerini Satın Alırken/Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

0
189
süt ürünleri
süt ürünleri

Besin maddelerinin satın alınması ve tüketilmesinde dikkat etmeniz gerekenleri İnternet, ansiklopedi vb. kaynaklardan araştırınız.

Besinlerimizi satın alırken dikkat etmemiz gereken belli başlı şeyler vardır bunlar bizim sağlığımızı korumak için son derece önemlidir.

Öncelikle ambalajı zarar görmüş gıdaları, kutusu yamulmuş veya bombe yapmış kutusu olan konserve, içecek, yoğurt, süt, vb. gibi ürünlerin her yerini iyice kontrol etmeliyiz.

Ürünleri satın almadan önce mutlaka son kullanma tarihine bakmalıyız. Son kullanma tarihi geçmiş olan veya geçmese bile son zamanlara yakın olan ürünlerden uzak durmalıyız.

Tüm bunların yanında kutusu veya ambalajı yırtılmış, delik vs. ürünleri satın almamalıyız. Ürünlerin paketin üzerinde yazan sıcaklık koşullarında saklanıp saklanmadığı, ve istenilen koşullarda satılıp satılmadığına dikkat etmeliyiz.

Uzun süre dayanması için paketlenen ürünler özellikle risk grubu taşıyan, süt, peynir gibi bozulması son derece kolay olan ürünleri satın alırken mutlaka son kullanma tarihine bakmalı, ve ambalajında bir sıkıntı olup olmadığına kontrol etmeliyiz.

 

Önceki MakaleDengeli beslenmeyen bir bireyin karşılaşabileceği sağlık sorunları
Sonraki MakaleSağlıklı Dişler İçin Tüketmemiz Gereken Besinler Afiş

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz