Bir insana değer verdiğinizi nasıl gösterirsiniz?

0
263

Bir insana değer verdiğinizi nasıl gösterirsiniz, insanlara değer verdiğimizi nasıl hissettiririz, değer verildiğini göstermek,

Bir insana değer verdiğinizi nasıl gösterirsiniz?

İnsanlar yaşam içinde her biri bir puzzle’ın parçasıdır, toplumda rahat bir şekilde yaşamak ve tüm ihtiyaçlarımızı kolaylıkla halletmek için, pekçok insanla görüşmemiz ve konuşmamız gün içinde selamlaşmamız gerekmektedir.

Örneğin sabah uyandığımızda ekmek almak için markete gitmek bile insanlarla iletişimimizin, insanlarla hep birlikte yaşamamızın ve birçok bireyin toplumu oluşturduğunun en basit bir örneğidir.

İnsanlara hoşgörülü davranma, onlara günlük yaşamda selam verme, büyüklere karşı saygıda kusur etmeme, küçüklere karşı daima sevecen davranmak, gerekirse çocuklarla çocuk olup oynamak, büyüklerin yanında ahlak kuralları çerçevesinde saygıda kusur etmemek gibi belli başlı davranışlarla insanlara değer verdiğimizi gösterebiliriz.

Toplum içinde iş yaşamımızda veya aile içinde, insanlara karşı son derece anlayışlı yaklaşmalıyız, hoşgörülü olmak bize birşey kaybettirmez ancak çok fazla şey kazandırabilir.

İnsanların dertlerine ortak olup sevinçlerini birlikte yaşamak, zor günlerinde yanında olmak, bir arkadaşınızla görüşmek için sevdiğiniz bir şeyden vazgeçmek, sırf arkadaşınız çağırdı diye yanında bulunmak gibi pek çok davranışla insanlara değer verdiğimizi gösterebiliriz.

Önceki MakaleAli İmran suresinin 159. ayeti Kur’an meali
Sonraki MakaleGüvenilir bir kişide hangi özellikler olması gerekir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz