Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mısır Kahire Ziyaretinden Görüntüler Resimler 13 Eylül

0
108

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mısır Kahire Ziyaretinden Görüntüler Resimler 13 EylülBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan 12 eylül tarihinde Mısır’ın Başkenti Kahire ye yapacağı ziyarette, kahire üniversitesinde bir konuşma yapacak.

Er yada geç Gazze ye ziyaret etmek istediğini belirten Başbakan Erdoğan ın yarın yapacağı Kahire ziyaretinde Kahire de büyük bir karşılama hazırlandığı bildiriliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın Kahire ziyaretinden görüntüleri ve ziyaretle ilgili resimleri bu başlık altından ziyaret sonrası bulabilirsiniz.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır, Tunus ve Libya ziyareti bugün başlayacak, Erdoğan ın ziyaretinde büyük güvenlik önlemleri alındı, çipli koruma ile güvenlik üst düzeye çıkarıldı , aynı zamanda uydudan izleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mısır Kahire Ziyaretinden Görüntüler Resimler 13 Eylül

ÇİPLİ KORUMA

Başbakan Erdoğan’ın pantalon kemerine çip takılacak. Bu çip yardımıyla uydudan takip edilecek. Erdoğan’ın gezisine eşlik eden 200 korumada da bu çiplerden bulunacak.

Ayrıca Erdoğan’ın yakın korumalarına 10 keskin nişancı eşlik edecek.

Genelkurmay Harekât Başkanlığı, Başbakan Erdoğan’ın her adımını izlerken korumalarına detaylı bilgi aktaracak. Başbakan’ın gezisi boyunca oluşturulan masanın başında bir korgeneral hazır bulunacak.

Gelişmeler Genelkurmay İkinci Başkanı aracılığıyla doğrudan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e iletilecek.

Üç ana jet üssündeki savaş uçakları “acil müdahale” için hazır bekletilecek. Erdoğan’ın konuşmasının başlamasıyla jetler hava sahası sınırlarında sortiler yapacak.

İstihbarat birimlerinin, özellikle Mısır’da Erdoğan için yapılması planlanan görkemli karşılama için önlemleri artırdığı öğrenildi. Gece yarısı Kahire’deki havaalanına inmesi beklenen Erdoğan’ın korumaları, karşılamada teyakkuzda olacak.

Bakanlar, üst düzey bürokratlar, işadamları ve gazetecilerden oluşan kalabalık bir heyetle ilk olarak Mısır’a gidecek olan Erdoğan, ardından Tunus ve Libya’yı ziyaret edecek.

Erdoğan’ın bu ülkelere Türkiye’nin verdiği desteği vurgulayacağı gezi ile ilgili Başbakanlık’tan yapılan açıklamada “çeşitli alanlarda gerçekleştirilebilecek işbirliği imkânları ele alınacaktır” denildi.

Başbakanlık kaynakları Mısır’a yapılan geziye özel bir önem atfediyor. İki ülke arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi tesisine ilişkin Ortak Siyasi Bildirge imzalanacak. Bu bildirge, İsrail- Türkiye geriliminde Doğu Akdeniz’de yeni bir denklem kurulması anlamına gelecek.

Sizler de yazıya yorum yazarak görüşlerinizi bildirebilirsiniz..

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here