Bir şeyin var olduğunun kanıtlanabilmesi için o şeyin görünür olması zorunlu mudur

1
109

Bir şeyin var olduğunun kanıtlanabilmesi için o şeyin görünür olması zorunlu mudur,

İnsanlar görmedikleri şeylere de inanır bir şeye inanmak var olduğunu bilmek için illa ki duyu organlarımızla hissetmemiz gerekmiyor. Şöyle ki ses vardır ancak biz sesi görmeyiz fakat varlığını biliriz. Su vücudumuz için faydalıdır, görmeyiz, hissetmeyiz ancak bunu hem aklımızı kullanarak hemde mantığımızla çözümleriz ve biliriz bunun sonucunda su tüketiriz.

Bazı şeylere inanmak ve varlığını bilmek için görmek gerekmez. Televizyon ile kumanda arasında bir iletişim vardır ancak bunu hiçbir duyu organımızla hissedemez ve bilemeyiz, ancak bunu biliriz. Varlığına inanarız.

Tüm bu anlatılanlara göre bence, bir şeye inanmak için o şeyin görünür olmasına gerek yoktur. Çünkü insanlar tıpkı bir radyo frekansı gibidir biz şuan bir radyo frekansına ayarlandık, tüm insanlar aynı şeyleri görür, duyar, hisseder.. Frekansımız dışında onlarce, yüzlerce iletişim vardır (kuşların iletişimi, köpeklerin iletişimi, meleklerin iletişimi, cinlerin iletişimi, vs. ) Pek çok şey vardır biz sadece insanlar olarak tek bir frekansta oluşan şeyleri algılarız.

Bu yüzden bizim göremediğimiz pek çok şey vardır. Görülmeyen şeylerin kanıtlanması için görünür olması gerekmez. Aklımızı mantığımızı kullanarak bu sonuca ulaşabiliriz.

Önceki MakaleAllah’ın merhameti ve bağışlayıcılığı
Sonraki MakaleDinimizin inanç esasları nelerdir

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz