Bir su kaynağının oluşumunu ve özelliklerini araştırınız

0
140
su kaynağı
su kaynağı

Yakın çevrenizdeki bir su kaynağının oluşumunu ve özelliklerini araştırınız. Su kaynağının oluşumu ve özellikleri hakkında bilgi,

Dünyada yaşamı var olmasının en temel nedenlerinden birisi Su’dur, Suyun var olması Dünya üzerinde pek çok canlının yaşamasını olanaklı hale getirir. Su başta insanlar olmak üzere canlı olan her varlık için olmazsa olmaz bir ihtiyaç kaynağıdır, suyun oluşumu ise insanın aklını devre dışı bırakacak düzeyde olağanüstü şekilde gerçekleşmektedir.

Güneş, bulutlar, su, zaten varolan suyun güneş ile buharlaşarak döngü şeklinde tekrar yeryüzüne inmesi şeklinde dünya üzerinde su sürekli olarak yükselir ve alçalır, bu işleme yağmur adı verilir.

Ben bu yazımda sizlere, yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta olan bir doğal kaynak suyunun oluşumundan bahsedeceğim ; İncelediğim doğal kaynak suyu dağın hemen eteğinde yer alıyor ve Terra Rossa toprak tipi hakim.

Kaynağın suyu hiç tükenmiyor, su kaynağını dağın üzerine kışın fazla miktarda yağan yağmurlar sayesinde alıyor. Topraktan süzülen su dağın eteğinden bir kaynak şeklinde yeryüzüne çıkıyor.

 

Önceki MakaleAnkara hangi parti kazandı yüzde kaç oy aldı 1 kasım 2015
Sonraki MakaleYer altı suları hangi kaynaklardan beslenir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz