Cep Telefonunuza Yurt Dışından Gelen Yabancı Çağrı Numaralarına Dikkat !

0
129

Cep telefonuna yurt dışından gelen bir çağrıyı gören vatandaş arayan numarayı tekrar geri aradı, ve 30 bin lirasını kaybetti.
Durum Antalya da gelişti, cep telefonuna çağrı geldiğini gören bir vatandaş yabancı numarayı tanıyamadı ve aradı, Türkiye ye gelmek istediğini söyleyen bir bayana yardım etmek için iyilik yapayım derken 30 bin dolarını kaybetti.


Parayı alan kadına bir daha ulaşamayan işçi emeklisi, borçlarını ödeyebilmek için evini satılığa çıkardı. Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Kepezaltı Mahallesi’nde yaşayan evli ve 20 yaşında bir çocuk babası İsmail Ayekin (55), 6 ay önce Bulgaristan kodlu bir telefondan yapılan cevapsız aramayı gördü. Cep telefonunda kayıtlı bu telefon numarasını arayan Ayekin, kendisini ”Nilay” olarak tanıtan kadınla konuşmaya başladı.

Ayekin’e 250 bin avrosu olduğunu, bu parayı Bulgaristan’da kullanamadığını, parayı alabilmesi için Türkiye’ye gelmesi gerektiğini söyleyen kadın, Ayekin’e bir fotoğrafını da gönderdi.

Yaptıkları görüşmeden etkilenen İsmail Ayekin, kadına öncelikle 500 avro gönderdi. Telefondaki kadının kendisinden sürekli para istemeye başladığını belirten Ayekin, ”Parayı gönderdikçe o ‘Sigortamı yatırmam gerekiyor, pasaportu çıkartmam gerekiyor, hastaneden rapor almam gerekiyor’ gibi bahanelerle benden para istemeye başladı. Ona para göndermek için 4 bankadan toplam 20 bin lira kredi çektim. Askerlik arkadaşım ve akrabalarımdan da borç aldım. Arabamı 7 bin liraya satıp parasını gönderdim. Toplam gönderdiğim para 30 bin lirayı buldu. Kendisine ‘Son paramı gönderdim. Bir daha para isteme’ deyince telefonu kapandı. O zaman dolandırıldığımı anladım” dedi.

Dolandırıldığını anladıktan sonra borçlarını ödemek için şoförlük yapmaya başladığını anlatan Ayekin, evini de satılığa çıkardığını kaydetti.

Kendisini ”enayi gibi hissettiğini” belirten Ayekin, vatandaşlara da uyarıda bulunarak, ”Bilmediğiniz numaraları sakın aramayın. Ben yandım siz yanmayın” diye konuştu.

İsmail Ayekin, kadın hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunmadığını, yaşadığı olayın ise kendisine ders olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/cebinize-gelen-cagrilara-dikkat-edin-326222h.htm

Önceki MakaleKaty perry firework mp3 dinle indir Sözleri çeviri
Sonraki MakaleSırat Dizisi Oyuncuları Kim Kimdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz