Çevre Bilinci Nedir

0
393
çevre bilinci nedir, çevre bilinci ile ilgili yazı
çevre bilinci nedir, çevre bilinci ile ilgili yazı

Çevre Bilinci Nedir, Çevre bilinci ile ilgili yazı, çevre bilincini artırmak için neler yapılabilir,

Çevre Bilinci Nedir ? Çevre Bilinci ile İlgili Yazı

Çevre Bilinci, yaşadığımız çevrenin herzaman temiz ve yaşanılabilir bir ortam olmasını isteriz. Dünyanın ve doğal ortamın her zaman korunması ve doğal güzelliklerin yok edilmemesi için elimizden geleni yapmak isteriz. Fakat her ne kadar bu şekilde davransak da içimizden birileri çıkıp, etrafı kirletmekte ve çevre bilinci tam olarak yerleşmemiş kişiler çevreyi kirletmekte, sorumsuz davranışlar sergileyerek doğal ortamın yok olmasına sebep olmaktadırlar.

Çevre bilinci kişi veya çocuklara daha çok küçük yaşlarda aşılanması ve öğretilmesi gereken konulardan birisidir, çevre bilinci oluşan bir birey çevreyi kirletmez ve yaşamın son derece doğal ve olanaklı olması için mücadele eder.

Günümüzde arabaların egsoz dumanları, fabrika bacalarından çıkan dumanlar, kimyasal atıklar gibi birçok sebeplerden dolayı çevremiz kirlenmektedir. Çevreyi daha yaşanılabilir bir hale getirmek, çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için hepimiz önce davranışlarımızı özen göstermeliyiz. Çevremizi güzelleştirmek için bu bilinci tüm herkese kazandırmalıyız.

Önceki MakaleBilimsel Araştırma Yöntemleri Basamakları Nelerdir?
Sonraki MakaleVergi Nedir? Neden Vergi Veririz ? Önemi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz