Çevremizi Nasıl Koruyabiliriz? (Türkçe-İngilizce)

0
997

Çevremizi Nasıl Koruyabiliriz? Bunun için neler yapabiliriz? Türkçe, ingilizce,

Çevremizi korumak güzel bir dünyada yaşamak özellikle gençlere daha güzel bir dünya bırakmak adına çok önemlidir, en basit marketten aldığımız bir naylon poşeti bile doğaya bıraktığımızda onlarca yıl sonra ancak doğada kayboluyor, bu gibi çevreyi kirleten eylemlerden kaçınmalı bunun yerine geri dönüşüm kutularını kullanmalıyız.

Tükettiğimiz ürünlerin çevreci ürünler olmasına son derece dikkat etmeliyiz, özellikle doğada kendi kendine kaybolan ürünler ve ambalajlar kullanmalıyız.

Çöplerimizi atarken ağzını sıkıca bağlamaya dikkat etmeliyiz, ayrıca çöpleri ayrıştırıp gerekli yerlere atmalıyız. Bu şekilde doğaya daha az tahribat vermiş oluruz.

Ağaçlar oksijen kaynaklarımızdır ağaçları ve ormanları korumalı, hepimizin enaz 1 ağacı olmalıdır, bu ağacı özenle büyütmeli ve gelecek nesillere bırakmalıyız.

Doğanın kendi işleyişine engel olacak durumlardan kaçınmalıyız, örneğin doğada her bir hayvanın görevi vardır bu hayvanlara zarar vermemeliyiz.

Çevrenin önemi ve insanlar için değeri çocuklara öğretilmeli, bilinçlendirilmeli, çevre temizliği konusunda gerekli ders verilmelidir.

Özellikle pilleri çöpe değil pil kutusuna atmalıyız.

Yakın mesafe veya uzak olsa bile gerekmedikçe toplu taşıma araçlarını tercih etmeliyiz, herkes kendi özel aracıyla giderse egzosdan çıkan duman çevreyi oldukça zarara uğratmaktadır.

Su israfından kaçınmalıyız.

 

İngilizce – Türkçe

We must use sparingly with water – Suyu idareli kullanmalıyız,
We must not harm the tree – Ağaçlara zarar vermemeliyiz,
We have to use common car – sıkça otomobil kullanmamalıyız,
We need to save energy – Enerji tasarrufu yapmalıyız,
Pollution of the sea – Denizleri kirletme,

Önceki MakaleCanlı ve Cansız Varlıklar Nelerdir?
Sonraki MakaleDoğal çevremizi nasıl koruyabiliriz?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz