Çocuğu Asker Olan Aileye 250 Lira Yardım Parası

2
136

askerlik yeni kanunBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün yapmış olduğu partisinin grup toplantısında gündeme dair çok önemli açıklamalar yaparken Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuğu askerde olan ailelere 250 tl yardım parası verileceğini, söylemesi asker ailelerini sevindirdi.

Çocuğu askerde olduğu süre boyunca kendisinin de ihtiyaç sahibi olan ailelere evladı askerde olduğu süre boyunca aylık 250 lira maaş bağlanacağını belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü konuşmasının metni aşağıdadır.

Çocuğu asker olana 250 lira maaş

Vazife ve harp malullerine sağlanan hakların kapsamını genişlettiklerini ifade eden Erdoğan,

“Terör mağduru sivil vatandaşlardan hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara bir istihdam hakkı getiriyoruz. Silah altındayken hayatını kaybeden ya da malul olanların yakınlarına bir istihdam hakkı getiriyoruz. Kapsamda olup da daha önce istihdam hakkı bulunmayanlara istihdam hakkı tanıyoruz. Şehit, yakını ve gazilerin yakını olanlara su ve elektrik haklarından yararlanma imkanı geliyor. 1942 yılında çıkarılan kanunla oğlu askerde olan muhtaç ailelere yardım şartı getirildi. Ancak bu kanun işletilemedi. Kimi belediyeler bunu yaparken, kimi yapmadı. Yeni düzenlemeyle evladı askerde olan, kendisi de ihtiyaç sahibi olan ailelere çocuğu askerde olduğu süre boyunca ayda 250 lira ödemeye başlıyoruz”

diye konuştu.

Güncelleme tarihi : 5 haziran 2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile hazırlanan yeni uygulamada, muhtaç olan asker ailelerine maaş bağlanacak, ilk ödemeler önümüzdeki ay yapılacak (haziran 2013)

Aile ve sosyal politikalar bakanı Fatma Şahin yaptığı açıklamada, 50 bin ailenin başvuru yapmasını bekliyoruz ancak henüz 20 bin aile başvuru yaptı şeklinde konuştu.

Önceki MakaleOsmotik ve Turgor Basınç, İzotonik, Hipotonik, Hipertonik Ortam Nedir
Sonraki MakaleÇocuk Yardım Parası Toplu İş Sözleşmesine Girdi, Ankara Mamak Belediyesi

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz