Dini öğrenmenin önemi nedir?

5
165

Dini öğrenmenin önemi nedir, dini öğrenmek neden önemlidir? Din yaşamımızı şekillendiren en temel kavramlardan birisidir, dini bilmeden yaşamak ile dini öğrendikten sonra yaşamamızın arasında büyük farklılıklar olacaktır.

Din öğretmek ve öğrenmek, insanlara “Dünya ahiretin tarlasıdır” sözünü anlattıktan sonra ve yapacağı ibadetlerle ilgili bilgiler verip, ardından Yüce Yaratıcı Allah hakkında bilgiler aktarmak ile mümkündür.

Dini öğrenmek insanlara ümitsizlikten kurtarır, hayata daha pozitif olarak bakar, bunun yanında neden bu dünyaya geldiğinin, neden yaşadığının, Dünya’daki görevinin ne olduğu konusunda pek çok açık uçlu soruya din kesin olarak yanıt verir, böylece insanlar niçin yaşadığı gibi önemli bir sorunun cevabını bulmuş olur, bunun cevabını bulmak bu dünyada neden olduğunu kesin olarak bilmek insanların aklındaki soru işaretlerini giderir ve daha sağlıklı bir yaşam sunar.

Dini öğrenmek insanların hayatına çeşitli anlamda olumlu şeyler getirir, en başta İslam’ın en güzel şekilde yaşayan bir kişi asla kötülük yapmaz, insanları incitmez, hayata pozitif enerji yayar, hem bu dünyasını hemde ahiretini güzelleştirir. Böylece insaların dini öğrenmesi , küçük yaşlardan itibaren insanlara İslam’ı anlatmak kesin olarak gereklidir.

Önceki MakaleEuzu Besmele’nin Okunuşu
Sonraki MakaleDin ile ahlakın tanımını yapınız

5 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz