Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları

1
344

Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları, diş hekimleri hakkında mesajlar, diş hekimi günü mesajları

Her yıl 22 Kasım diş hekimleri günü olarak kutlanır, diş hekimlerinin kendi aralarında iletişim kurabilecekleri ve etkileşimde bulunabilecekleri bu önemli günde, sevdikleri tarafından çiçekler ve mesajlarla büyük bir sevgi seli ile kutlanır.

Diş hekimleri günü ile ilgili olarak bizler de buradan mesaj ve kutlama sözleri yayınlamak istedik, birbirinden güzel ve kısa diş hekimleri günü kutlama mesajları sizlerle.

 

Farklı Diş hekimleri mesajları

Sağlık “Kişinin ruhsalve bedensel yönden tam bir iyilik hali içinde olmasıdır” şeklinde tanımlanır.Özellikle her yaştan kişinin yaşadığı ağız diş ve dişeti rahatsızlıkları birçok hastalığın belirtisi olabilir. Kişide mevcut olan diş ve dişeti hastalıkları sindirim sistemi solunum sistemi hatalıklarına, kalp kapak hastalıklarına neden olabilir. Bu yüzden ağız ve diş sağlığı bakımı, bireylere çok küçük yaşlarda aile ve toplumsal çevrede verilir.

   Sağlıklı bir ağızdiş dişetine sahip mutlu bireyler olarak yaşamamızda, toplumda ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşturulmasında özveri ile çalışan tüm diş hekimlerimizin “22 Kasım Diş Hekimleri Günü”nü kutlar,saygılar sunarım.

 Uz.Dr.Murat ALEMDAR

 Sağlık Müdürü
Ülkemizde bilimsel diş hekimliğinin temelleri 22 Kasım 1908 tarihinde atılmış ve 1996 yılından itibaren de her 22 Kasım günü “Diş Hekimleri Günü” olarak kutlanmaktadır.
 Ağız ve diş rahatsızlıkları bir çok hastalığın habercisidir. Bireylerin fiziksel sağlığı, vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olmasıyla mümkündür.  Önemli bir halk sağlığı olarak nitelenen diş ve diş eti hastalıklarının sinüzit, bademcik iltihabı, romatizma, kemik erimesi, diyabet, solunum sistemi ve kalp hastalıklarıyla, sindirim sorunlarına yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması  alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamak, diş hekimlerimiz ile ailelerin yanı sıra herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir.
22 – 27 Kasım Ağız Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimliği Günü vesilesi ile Halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi hususunda büyük bir özveri ile çalışan tüm diş hekimi meslektaşlarımızın 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü kutlar, saygılar sunarım.
                                                                                                                                                                                Dr. Şengül ALPER
                                                                                                                                                                                  Sağlık Müdürü V.  

“Sağlığımızın önemli bir parçası olan ağız diş sağlığı bakımının özellikle küçük yaşlardan itibaren verilecek eğitimlerle kazandırılmasında ebeveynlere ve diş hekimlerine büyük görevler düşmekte ve tüm diş hekimlerimiz bu doğrultuda büyük bir gayret göstermektedir.

Kurumumuz olarak, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin her vatandaş için eşit haklar çerçevesinde kolay ulaşılabilir olmasını hedeflemekteyiz. Bu doğrultudahalkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi yönünde büyük bir özveri göstererek fedakârca çalışan tüm diş hekimlerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimliği Gününü kutluyor ve sağlıklı günlere hep beraber ulaşmak dileğiyle başarılar diliyorum.

Ağız ve diş sağlığının korunması, iyileştirilmesi ve bu bilincin yaygınlaştırılması için büyük bir gayretle çalışan tüm diş hekimlerimizin Diş Hekimliği Gününü kutlar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

                                                                             Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU

                                                                                     Kurumu Başkanı

 

 

 

Önceki MakaleKadına Yönelik Şiddeti Eleştiren Afiş, Poster
Sonraki MakaleAids Nedir? , Aids Ne Demek ?

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz