Dizel Araç mı Lpg Mi? Hangisi Daha Az Yakar ?

0
91

Citroen-C1Soru :

Arkadaşlar selamlar herkese, ben son zamanlarda lpgli araca sıkça binmekteyim, ve ortalama olarak yakıt tüketimine baktığımızda 120 km yi 20 TL ye gitmekteyim.

Araç ise 1.4 litre motora sahip bir lpg li araçtır. Yine 1.4 litre motora sahip bir dizel araç ile aynı yolu nekadara giderim yada soruyu şöyle sorayım, lpg ile gittiğim mesafe ve masrafı dizelle aynı şekilde gidebilir miyim, eğer dizel ile aynı yolu yapmak mümkünse dizel araç kullanmaktan yanayım, son zamanlardaki meydana gelen lpg sıkıntıları ve sürekli ayar istemesinden dolayı dizel araç kullanmak istemekteyim.

Bu soruyu şimdi size soruyorum sizce dizel araç mı yoksa lpg li araç mı hangisini tavsiye edersiniz ?

Cevap :

Dizel araç ile lpg araç arasında ne gibi farklılıklar var bilgim yok ancak şunu biliyorum, dizel araçlarda tork daha yüksek, yine dizel araçlar lpg ye göre ayar falan istemiyor uzun bir süre, daha avantajlı olarak görünüyor bu açıdan. Ancak etrafımızdaki kullanıcılara baktığımızda her 3 araçtan 2 si lpg li ve yine her 10 araçtan 5,6 sı lpg li olarak görmek mümkündür. Dizel ile lpg kıyaslamasını bu konuda daha tecrübe sahibi olanlar varsa bende merakla bekliyorum.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here