Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri

0
186

Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri nelerdir, Doğal kaynaklar ülke toprakları içinde var olan değerlerimizdir, bu değerler ülke ekonomisinin kalkınması için büyük paya sahiptir.

Doğal kaynaklarımızın bilinçsiz şekilde tüketilmesinin ülke ekonomisine de olumsuz getirileri olmaktadır, bu yüzden doğal kaynaklarımızın olduğu alanlar korunmalı ve vatandaşların bu konuda bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

Varolan doğal kaynaklarımızın bilinçsiz tüketime ve kullanıma mağruz kalması, ekonomiye vurulacak bir balda darbesinden başka birşey değildir.

Doğal kaynaklar’ın içinde pek çok şey yer alabilir, bu doğal düzenin bir parçasıdır ve bilinçsiz kullanım sadece ekonomiye zarar vermemekte insan yaşamını da tehdit etmektedir.

Ağaçların kesildiği bir şehirde ağaçların olmadığı bir şehirde, temiz hava üreten bir canlının bulunmadığı, sürekli havayı kirleten insanların olduğu bir şehirde kısa sürede insan yaşamı ciddi sorunlarla karşılaşması olağan bir durumdur.

Su kaynakların bilinçsiz tüketilmesi, yine insan sağlığını ciddi derecede tehdit eden sorunlardan birisi olacaktır, insanlar su ile yaşamını devam ettiren doğal hayatın bir parçasıdır, susuz bir dünyada hiçbir canlının hayat bulması söz konusu değildir.

Bu yüzden doğal kaynakların bilinçsiz tüketilmesi başta insan hayatı olmak üzere ekonomiye kadar pek çok alanda tehdit unsudur oluşturmaktadır.

Önceki MakaleVergi vermenin gereği ve önemi
Sonraki MakaleNitelikli insan ne demektir, anlamı nedir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz