Doğru Göz Makyajı Yapmanın Sırları

0
145
Doğru Göz Makyajı Yapmanın Sırları

Doğru göz makyajı nasıl yapılır birçok bayan bu sorunun yanıtını aramakta. Makyaj yapmak eğlenceli ve keyifli bir uğraştır. Doğru bir yüze doğru makyaj yapabilmek için öncelikle gözlerinin uzaklığına yakınlığına dikkat edilmeli gözleri birbirinden oldukça uzak olan bir yüzde göz makyajı yapılırken farların koyu kısımları iç taraflarına yanı burnun basladığı kısımlara sürülmelidir.

Oysa gözler bibirinden uzaksa gözleri birbirine yaklaştırmak için fararın koyu kısımları gözün dış kısmına sürülmelidir ki gözler birbirinden uzak ve orantılı gözüksün ayrıca gözleri büyük göstermek için de kullanılan diğer bir yöntem ise göz kalemini gözün alt kapağı ile birlikte üst kapağında kirpiklerin başladığı yere incecik sürülmesi gerekmektedir.

Göz makyajında kesinlikle dikkat edilmesi gereken noktalar bunlar olmakla bilikte ayrıca gözün derinde mi yoksa ddışarıda mı olduğuna dikkat edilmeli ve buna bağlı olarak makyaj yapılmalıdır örneğin derin de olan bır göz bebeğini dışarı çıkaracak sekilide bir göz makyajı uygulanmalıdır,diğer taraftan dışarıda olan bir göz bebeğine de ona uygun bir makyaj yüze derin bir güzellik sağlayacaktır. Bir makyajda en çok dikkat edilmesi gereken yer göz ve çevresidir.

Önceki MakaleJohn Lennon Kimdir Kısaca
Sonraki Makale2012’de Ne Olacak

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz