Dostluk ve sevgi sözcüklerinin anlamları nedir kısaca

1
127

Dostluk ve sevgi sözcüklerinin anlamları nedir kısaca, dostluk ve sevgi ne demektir, anlamı nedir kısaca,

Hayatımızı devam ettirebilmemiz için iyi ve kötü günümüzde yanımızda olacak olan kişilere, mutluluğumuzu veya üzüntümüzü paylaşacağımız insanlara ihtiyaç duyarız, yaşamımızda sırtımızı dayayacağımız kötü günümüzde yanımızda olacak dostlara ihtiyaç duyarız.

Dost demek sevilen, güvenilen yakın arkadaş anlamına gelmektedir, Dostluk ise çok samimi ve yakın olunan kimse, sırrını bilen ve sırrını söyleyen kişiler anlamına gelir, Dostluk kavramı içinde pek çok değer taşımaktadır, zevklerin uyuşması, kişisel özelliklerimizin örtüşmesi ve her zaman bizim yanımızda olacak, iyi günden ziyade kötü günümüzde koşup gelen kişilerle kurduğumuz ilişkidir dostluk.

Dostluk kavramı insanı hayata bağlayan bir bağdır, en kötü günümüzde yanımızda olan ve her zaman yardımcı olmaya çalışan bağdır dostluk.

Sevgi kelimesi ise kişinin bir kişiye karşı duyduğu hoşlantı, bağlılık, insanların birbirlerine karşı duydukları pozitif duyguların yoğunluğu olarak da ifade edilir. Sevgi insanı hayata bağlayan en önemli unsurlardan birisidir.

 

Önceki MakaleCüz ne demektir, Kuran kaç cüzden oluşmaktadır
Sonraki MakaleBaşkalarına olan sevgimizi hangi davranışlarla gösterebiliriz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz