Dürüst, güvenilir, sözünde durmanın temizlikle ilişkisini konu alan bir kompozisyon

24
173

Dürüst ve güvenilir olmanın, sözünde durmanın temizlikle ilişkisini konu alan bir kompozisyon yazınız. Dinimiz temizliğe büyük önem vermiştir dinimizde temizliğin yeri büyüktür okadar önemlidir ki Temizlik imandan gelir denilmiştir. Temizlik aynı zamanda ibadet yerine de geçer, sürekli olarak temiz duran üstüne başına dikkat eden birisi büyük sevap kazanır.

Temizliğe bukadar büyük önem veren dinimiz, iç temizliğe de büyük önem verir yani fiziki temizliklerimizi yaptıktan sonra manevi olarak da temiz olmak gerekir dürüst davranmak, sözünde durmak, güvenilir olmak gibi özellikler zaten temiz olan bir kişinin yüzüne yansır. Kişinin içinin güzel olması temiz olması, yapmış olduğu güzel davranışlarla, iyi huylarla, güvenilirliği ile, sözünde durması ile dışa yansır.

Dürüst, güvenilir, sözünde duran ve temiz bir kişi mutlaka ki her yönüyle insanların dikkatini çeker çünkü bu özellikler kişinin yüzüne yansır, insanın içi güzelse dışı da güzeldir, her şekilde bu belli olur.

Dürüst olmak, güvenilir olmak, sözünde durmak peygamberimizin de özelliklerinden birisidir, peygamberimiz her konuda dürüst ve güvenilir birisidir, bu onun yüzüne yansıdığı söylenir.

Önceki MakaleTemizliğin hayatımızdaki önemi
Sonraki MakaleNamaz kılmadan önce abdest almak

24 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz