Elektriğe nekadar zam geldi 1 ekim 2012 elektrik zammı

2
117

Elektriğe nekadar zam geldi, elektriğe yüzde kaç zam geldi, elektrik zammı 1 ekim 2012,

Son günlerde başlayan ve elektriğe kadar uzanan zam haberleri sürekli vatandaşı tedirgin etmeye devam ediyor, doğalgaz a gelmesi beklenen zam haberi ankarada ön ödemeli doğalgaz satış yerlerinde kuyruğa neden oldu, vatandaş bir an önce zamsız fiyata doğalgazı almak için ankarada kuyruğu girdi, kuyruğun uzaması ile zor anlar yaşandı.

Zam haberleri yağmur gibi gelmeye devam ediyor dedik, daha önceden ötv ye gelen zam, ardından ekmeğe gelmesi beklenen zam, ve zam zam zam..

Elektriğe de 1 ekim 2012 tarihinden itibaren zam gelmesi bekleniyor, benzine gelen zamlar son günlere damgasını vurup bizi dünyada en yüksek benzini alan ülke olarak 1. yapmıştı.

Norveç den sonra 2. sırada yer alıyorduk ancak gelen zam ile 1. sıraya çıktık, dünyada birinci olmak güzel birşey ancak daha olumlu şeylerde birinci olmak gerekli böyle birincilik olmaz.

Enerji piyasası düzenleme kurulu yapacağı toplantı sonrası yeni elektrik zamları belli olacak, bakalım elektriğe kaç oranda zam gelecek.

TETAŞ toptan birim fiyatının artırılmasını talep etti, yani toptan birim fiyatı 18.91 kuruştan, 20-21 kuruşa çıkması bekleniyor.

Bu artış yüzde 8-9 luk bir artışı etkileyecek, zamlı elektrik fiyatlarının 1 ekimde başlayıp, aralık 2012 sonuna kadar devam etmesi sonrasında yeni yıla özel bir zam yapılması bekleniyor.

Son günlerde gelen zamlar hakkında yorum yazmak için tıklayın..

Önceki MakaleTurkcell Aşık Kart ile 6 ay ücretsiz mesajlaşma nasıl yapılır
Sonraki MakaleZenginlere ek vergi uygulaması kimleri kapsıyor ?

2 Yorum Yapıldı

  1. sayın maliya bakanı ve enerji bakanlığı sizler işçiye emekliye %4,2 zam veriyorsunz .elektiriğe ise %8-9 zam vekil maaşlarına gelincede bir saat içinde %8-9 zamyapıyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu vatandaşı köle olarak kulanıyorsunuz .kaendizde sirkede kurt yaşar gibi yaşıyorsunuz…

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz