Elektrik ve Su Olmasaydı Ne Olurdu?

0
196

Elektrik ve Su Olmasaydı Ne Olurdu?

Elektriksiz insanlar yaşamlarına devam edebilirler, ki geçmiş zamanlarda yaşayan insanların yaşamlarını göz önüne aldığımızda insanlar elektriksiz olarak yaşadıklarını görmekteyiz.

Çok uzağa gitmek gerekmiyor, dedelerimiz, büyük dedelerimize eskiden elektrik yokken hayat nasıldı insanlar nasıl yaşamlarını sürdürüyorlardı dediğimizde bunun cevabını alabiliriz.

Gece otururken gaz lambası ile evin içi aydınlanır, genellikle hava karardığı zaman yatılır sabah da gün doğduğunda uyanılırdı.

Yani tüm bu yazdıklarımızdan elektriksiz yaşamın devam edebileceğini söylemek mümkün, ancak su için aynı şey söylenemez. Su insanların ve tüm canlıların yaşam kaynağıdır su olmazsa insanlar yaşamlarını devam ettiremezler.

İnsan vücudunun 3’de 2’lik bir bölümü su ile kaplıdır. Suyun insan vücudundaki önemini buradan da rahatlıkla anlayabiliriz.

Kısacası susuz bir yaşam düşünülemez, dünya varoluşundan ilk insandan itibaren su vardır, ancak elektrik daha sonralarda bulunmuştur. Elektriksiz yaşam mümkünken susuz yaşam düşünülemez.

 

Önceki MakaleBir an duymadığınızı düşünün. Hayatınız nasıl olurdu
Sonraki MakaleSu tükenir mi? Su olmasaydı ne olurdu?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz