Evde kullanmak üzere yeni bir ürün tasarlayınız

1
174

Evde kullanmak üzere tasarlayacağınız yeni bir ürün düşününüz, bu ürünün hangi amaçla kullanılacağını ve ürün ile ilgili yapılacak proje çalışmalarını yazınız.

Düşündüm de evde ne olsa güzel olur diye, mesela arkadaşlar elektrikli süpürgenin kendinden gidip birşey dökülen yeri süpürdüğünü düşünün çok eğlenceli ve güzel olmaz mıydı, şöyle ki sıradan bir elektrikli süpürge, üzerinde eşyalara duyarlı sensörler, ve tabiki programlanabilir bir komut sistemi.

Bu elektrikli süpürgenin üst kısmı dokunmatik ve ilk aldığımız zaman elektrikli süpürgeye evin krokisini çizip yüklüyoruz, ardından odalara bir numara veriyoruz, 3+1 evimizde toplamda 4 numaraya kadar her odayı numaralandırıyoruz, diyelim ki halıya birşey döküldü elektikli süpürgenin bekleme yerine gidip hangi numaralı odaya birşey dökültüyse onun numarasını girip start diyoruz ve elektrikli süpürgemiz üzerindeki duyarlı sensörler sayesinde dökülen halıyı yeri bulup o bölgeyi sensörler sayesinde güzelce sağa sola çarpmadan temizliyor. Ardından yine bekleme ünitesine gelip yerleşiyor.

Hee bu arada elektrikli süpürgemizin bir bekleme alanı var ve lityum pil kulanıyor, bekeme modunda sürekli şarj olan süpürgemiz süpürdükten sonra yine kendini şarja takıyor.

Önceki Makaleİklim tarım faaliyetlerini nasıl etkilemektedir
Sonraki MakaleEkonomide insan etkisi ile ilgili yazı

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz