Facebook’ ta görüntülü konuşma başladı nasıl yapılır?

0
110

Son yılların en iyi sosyal medya sitelerinden birisi olan facebook geliştirdiği yeni uygulamar ile avrupa ve tüm dünya ülkerinde verdiği dil hizmetleri ile milyonlarca kullanıcısını memnun etmeye devam ediyor.

Facebook dan yeni bir uygulama olan görüntülü konuşma uygulaması ile msn gibi programların önüne geçecek gibi gözüküyor.

Facebook da anlık mesajlaşma başladığından beri msn in pabucu dama atılmıştı, facebook son hamlesi ile msn i komple bitirebilir.

Facebook da görüntülü konuşma nasıl yapılır

Facebook’ta Video araması özelliğini kullanmak için üyelerin ayrıca bir program yüklemesi gerekmiyor. Bir seferlik yapılan kurulumdan sonra, tek bir tıkla kullanıcılar arkadaş listesinde yer alan ve o sırada çevrimiçi olan kişilerle anında görüntülü sohbet edebiliyor. Görüntülü arama çağrısı yapılan kişiden cevap gelmemesi durumunda, çağrıyı yapan kişi aradığı kişiye görüntülü mesaj bırakabiliyor. Dahili veya harici kamerası olmayan kişiler de görüntülü görüşmeye sesleriyle katılabiliyor.

Facebook’ta görüntülü görüşme servisini başlatmak için Facebook sayfasına gidin ve “Get Started” veya “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayın. Bundan sonra karşınıza çevrimiçi olan arkadaşlarınızın listesi gelecek. Arkadaşlarınızdan birini seçip arama yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii, yukarıda belirttiğimiz gibi, öncelikle karşınıza küçük bir video arama uygulamasını kurmanız gerektiğini hatırlatan bir bildirim ekranı çıkacak. Bu ekrandaki yönergeleri takip ederek küçük uygulamayı kurduktan sonra karşı tarafa arama isteği iletilecek.

Görüntülü görüşme başlamadan önce karşı tarafın da küçük uygulamayı kurması gerekecek. Karşı taraf uygulamayı kurduktan sonra sizin tarafa doğru bir arama yapacak ve sizden cevap vermenizi isteyecek. Siz cevap verdikten sonra da görüntülü görüşme başlamış olacak.

Önceki Makale2012 yılı sınav takvimi ösym.gov.tr
Sonraki MakaleTven Tv canlı izle frekansı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz