Güneş’in düzenli bir şekilde batması, mevsimlerin art arda gelmesi size neler düşündürmektedir?

0
103

Güneş’in düzenli bir şekilde batması, mevsimlerin art arda gelmesi size neler düşündürmektedir?

Evrendeki Düzen

Evrendeki yer alan düzen şüpesiz insan aklına, mantığına ve kapasitesine yetmeyecek şekildedir, bazı insanlar yıllardan beri evren nasıl oluştu ? sorusunun cevabını aramakta ve kesin birşey bulamamaktadırlar. Oysa Yüce Allah, öyle bir sistem yaratmıştır ki, yerin yedi kat altından çıkan su vücudumuz için ne denli faydalıdır, güneşten gelen ışınlarla vücudumuz vitamin almakta ve gelişim sağlanmaktadır.

Güneşin hergün düzenli olarak doğması ve akşam batması, dünya ve çevresindeki gezegenlerin birbirleri arasındaki mesafe…

Evimizde bir düzen var değil mi? buzdolabı mutfakta, fırın mutfakta, yataklarımız yatak odasında, oturma grupları salonda, vs. herşey yerli yerinde ve düzenli, bu kendi kendine oluşmadı değil mi ? Biz bunu yaptık, evimize şekil verdik, eşyalarımızın yerini değiştirdik, hepsini yerli yerine koyduk, dışarıdan bir güç olmadan bu eşyalar kendi yerine gidebilir miydi? Tabiki hayır..

Dolayısıyla evrende de bir düzen vardır ve bu düzenin bir yaratıcısı vardır, bu yaratıcı herşeyi en güzel şekilde düşünmüştür.

Güneş’in düzenli bir şekilde batması, mevsimlerin art arda gelmesi bana bu işlemleri yapan bir yaratıcının, Allah’ın olduğunu kanıtlamaktadır.

Önceki MakaleKaderle ilgili atasözleri ve deyimler
Sonraki MakaleEsra Erol’da Atv İletişim Adresi, Mesaj Gönder

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz