Güneş’ten Dünya’ya ısı akışı nasıl gerçekleşir

5
176
güneş
güneş

Güneş’ten dünyaya ısı akışı nasıl gerçekleşir, Dünya canlıların hayatta kalmaları için en önemli faktörlerden birisidir ve vazgeçilmezdir, Güneş ısı ve ışık kaynağıdır, Güneş’ten gelen ışık ve ısı sayesinde günlük yaşamımızda rahat ve konforlu şekilde yaşamamızı sağlamaktadır. Güneş aynı zamanda canlıların yaşam kaynağıdır, iklimlerin oluşmasını sağlar Dünya’dan çok uzak olmasına rağmen yeterli derecede ısı oluşturur. Gerek gündüz gerekse gece Güneş bizi sürekli olarak ışığı ile aydınlatır, Gece Ay’a Güneş’in ışığı yansır ve Ay’ın yüzeyinden yansıyan Güneş ışıkları ile Gece aşırı derece zifiri karanlık altında olmamış oluruz.

Güneş ışıma yoluyla ısı yayar ve gündüz vakti Dünya’da yüzeylerin ısınmasını sağlar, Göller, Denizler, Toprak, Taş kısacası Dünya’daki hemen hemen pek çok yüzeyin ısınması Güneş ile gerçekleşir. Gece vakti bu yüzeyler Gün ışığı almadığı için aniden soğumaya geçer.

Önceki MakaleSıcaklık ölçerken termometrenin ölçebileceği değeri aşmamak gerekir
Sonraki MakaleAteş ölçülürken ısının akış yönü nasıldır

5 Yorum Yapıldı

  1. teşekkürler tam da üstüne bastım. Çünkü tam benim aradığım konuyla göz göze kaldım. Bunu yayınlayan herkese teşekkür ederim…..
    :):):):):):):):):):(:(:(:(:(:(

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz