Haberdeki teknolojik ürünün toplum hayatına etkileri

0
91
solar impulse 2
solar impulse 2

Aşağıdaki gazete haberini okuyunuz. Haberdeki teknolojik ürünün, toplum hayatına olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?

Gazete Haberi

Dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk uçağı Solar İmpulse‘ın geliştirilmiş ikinci versiyonu olan uçak modelin test uçuşları sonrasındaki ilk yolculuğunu gerçekleştirdi. İsviçre’nin Payeme hava üssünden kalkan uçak iki saat gökyüzünde kaldı. 1800 metre yüksek liğe çıkan uçağın ağırlığı ise sadece 2 ton. Uçakta bulunan 4 elektrikli motor, solar panellerin bataryalarını yeniden doldurmaya sağlıyor. Solar İmpulse 2, önümüzdeki yıl Dünya’nın etrafında tur atacak.

Gazete haberinde uçağın güneş enerjisi ile çalıştığı anlatılmaktadır, gelecek yıl dünya turu yapacak olan uçak gerçek anlamda büyük bir rekora imza atacaktır diye tahmin ediyorum.

Bu sistem yani güneş enerjisi ile çalışan otomobil, bisiklet, uçak gibi taşıtlar yapabilirsek ve bunların seri üretimine başlayabilirsek ozaman çevre sorunlarını ciddi derecede azaltabiliriz, daha temiz bir havaya kavuşur, doğal kaynakları daha az tüketir, elektriğe ihttiyaç kalmadan yenilenebilir kaynaklar ile enerjimizi üretmek topluma ciddi derecede fayda sağlayabilir.

Önceki MakaleYetkili kişi olsaydınız ulaşımla ilgili hangi düzenlemeleri yapardınız
Sonraki Makaledünyanın her tarafında trafik için sinyalizasyon sistemleri aynı mıdır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz