Üretimin artırılmasının ülke ekonomisine katkıları

0
147
ilk yerli otomobil
ilk yerli otomobil

Üretimin artırılmasının ülke ekonomisine katkıları nelerdir araştırınız. Üretimin artırılmasının en olumlu sonuçlarından birisi ekonomik açıdan refaha çıkmak olabilir, üretim artınca insanların ekonomik gelir düzeyleri de buna bağlı olarak artacaktır, yurt dışına yaptığımız ihraç malları artacak, marka değerleri oluşacak ve tüm bunların yanında ekonomi iyiye gidecektir.

Bir ülkenin ekonomisinde dışa bağımlılığı azaltmak için ekonominin gelişmesi şarttır, üretmeyen sadece tüketen ülkeleri belli bir süre sonra ekonomik kriz bekleyecek ve ülke ciddi anlamda sıkıntı içine düşecektir.

Buna bağlı olarak ülkede arabadan , beyaz eşyaya, teknolojik ürünlerden, tarıma, tekstil den gıda sektörüne kadar her alanda markalarının bulunması ve bu malları yurtdışına ihraç etmesi gerekmektedir, ancak bu şekilde dışa bağımsızlık azalır ve ülke kendi bağımsızlığını eline alarak diğer ülkelerin bize bağlanmasını sağlayabiliriz.

En basitinden otomotiv sektöründe bir markamızın olması, dünya çapında iyi otomobiller üretmek bile ciddi derecede ülke ekonomisine artı puan kazandırır. Umarım önümüzdeki senelerde yerli araba markalarımız olur ve artık Türk markalı otomobillere bineriz.

 

Önceki MakaleÖlümsüzlük mümkün olsaydı ne olurdu, olumlu ve olumsuz yönleri
Sonraki Makaleİnsanlar tarafından kullanılan farklı ses teknolojileri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz