İnsanlar tarafından kullanılan farklı ses teknolojileri

92
573

İnsanlar tarafından kullanılan farklı ses teknolojileri ve bunların nerelede kullanıldığını araştıralım. Farklı ses teknolojileri hayatımızın çeşitli yerlerinde var olmakta ve aktif şekilde kullanmaktayız, bu cihazlar ihtiyaçlarımıza göre şekillenmiştir işte bunları aşağıda detaylı şekilde inceleyeceğiz.

ses sistemi dugun salonu
ses sistemi dugun salonu

Bu ses sistemi yüksek ses veren hem kapalı hemde açık ortamlarda yüksek ses sağlayabilen, kalın seslerde de oldukça başarılı bir sistemdir. Bu yüzden hem kapalı hemde açık düğün, sünnet, kına gecesi, konser, etkinlik, gibi yerlerde tercih edilir.

megafon
megafon

Megafonlarla yapılan ses sistemleri genellikle camilerde kullanılır, bu ses sisteminden çıkan ses çok uzak yerlerden duyulabilir yani tiz çıkışı oldukça fazladır, kalın seslerde çok iyi değildir bu yüzden en uzak yerlerden bile duyulması için tercih edilir.

Bunların dışında ses teknolojisi olarak mikrofon, ses kaydetme cihazları, gibi farklı teknolojiler de mevcuttur. Bu teknolojiler sesi kaydetmektedir.

mikrofon
mikrofon
Bu cihaz yukarıda yer alan megafon, ses sitemi gibi sistemlerden sesin dışarı çıkabilmesi için sesin girdi görevini üstlenen bölümünde yer alan cihazdır yani ses buradan içeri girer, yukarıda yer alan hoparlör görevi üstlenen yerlerden çıkar. Böylece ses istenilen yere ulaşır ve sesin şiddeti de aynı zamanda artmış olur.

Önceki MakaleÜretimin artırılmasının ülke ekonomisine katkıları
Sonraki MakaleBim kimin, sahibi kim

92 Yorum Yapıldı

  1. ya bu ne ya kısa kısa megafon mikrofon bildiğim şeyler iyi ki öğretmen beni kaldırmadı arkadaşım aynı burdaki gibi dedi 0 aldı ya ben diğer siteden baktım 100 verdi her dersten 19 tane ders var hepsi zayıftı yükseldi diğer sitede ama arkadaşım puanları yüksekti şimdi en az puanı toplam puanı 10 ya bu siteyi tafsiye etmem

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz