Ölümsüzlük mümkün olsaydı ne olurdu, olumlu ve olumsuz yönleri

0
184

ölümsüzlük olsaydı ne olurdu
ölümsüzlük olsaydı ne olurdu
Ölümsüzlük mümkün olsaydı nasıl bir yaşam olurdu, olumlu ve olumsuz yönleri Dünyadaki var olan herşey ölümlüdür, canlı olan her varlığın bir ölüm zamanı vardır bu zaman canlıların türüne göre değişiklik göstermektedir, örneğin bir kedinin ortalama ömrü 15 yıl civarındayken, fillerin ortalama ömrü ise 60-70 yıl civarındadır.

Ölümsüzlük mümkün olsaydı eğer ozaman insanlar için bence vaktin kıymeti bilinmezdi, şuan insanlar nasıl ki vaktin, zamanın kıymetini daha iyi biliyorsa ozaman ölümsüz olduğundan dolayı bunun kıymeti bilinmeyecekti.

Ölümsüzlük olsaydı bana göre insanların pek çoğu intihara yönelebilirdi, çünkü herkes hayatta her istediğine sahip olamıyor ve dolayısıyla birilerinin en lüx arabalara binip en güzel evlerde oturması, diğer insanları rahatsız edebilir böylelikle insanlar ulaşmak istediklerine ulaşamadığı için intihar girişiminde bulunabilirdi.

Zengin olanlar da yine aynı şekilde, bütün tatları, bütün lezzetleri maddi ve manevi olarak tadınca hayat anlamsız bir hale gelecek ve çok sıkıcı bir hal alabilir böylece yine hayat anlamsız olabilirdi.

Bu yüzden aslında ölümün olması, dünyadaki sınavımızı en güzel şekilde sonlandırmak, iyilikler, güzellikler yaparak sevap kazanmaktan geçmektedir. Zira ölümsüz olmak mükafat değil ızdırap olacaktır.

Önceki MakaleAlyuvarlar neden çekirdekli değildir, çekirdeksizdir
Sonraki MakaleÜretimin artırılmasının ülke ekonomisine katkıları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz