Hac Kayıt Yenileme İşlemi İçin Ne Yapmak Gerekiyor 2013-2014

31
296

hac fuari istanbul2013 yılı hac kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri için diyanet den resmi bir açıklama yayınlandı yapılan açıklamada, 4 şubat 2013 tarihinde başlayıp ve 22 şubat 2013 tarihinde son ,bulan hac kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgilere yer verilmiş.

Bu sayfada eskiden kaydı bulunan ancak tekrar kayıt yenilemek isteyenleri ilgilendiren konu hakkında bilgi vermek istedik.

Hac için 2012 yılında kaydı bulunanlarla ilgili diyanet den yapılan açıklama oldukça yeterli aslında, çok net ifadelerle 2012 yılında kaydı bulunanlarla ilgili kayıt yenilemenin otomatik ,olarak yapılacağı bildirilmiş.

İşte diyanet tarafından yapılan o resmi açıklama sizlerle..

> >….2012 yılında kur’aya katılanlardan  hacca gidemeyenlerin “Kayıt Yenileme” işlemleri
Bakanlığımızca elektronik ortamda otomatik olarak yapılacak ve bunlar kayıt ,yenilemiş sayılacaktır. Ancak; 2012 yılı tercihlerinden; il, ilçe, hac konaklama türleri ve kur’aya birlikte gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlardan vazgeçenler Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yapabileceklerdir. Değişiklik yapmak istemeyenlerin herhangi bir müracaat yapmasına gerek yoktur..

Bu konu hakkında soru sormak için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleCrysis 3 Hataları Çözümleri 2013-2014
Sonraki MakaleOndokuz (19) Mayıs Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları 2013-2014

31 Yorum Yapıldı

 1. 2010 yılında ilk kez hac müracaatında bulundum.kurada çıkmadığı durumda bundan sonra tekrar her yıl kayıt yenileme diye bir şey var mı..? yokda otomatik kayıtlar yenileniyor mu?
  selamlar

 2. 2012 yılında önce kayıt yaptırdım.. ve bir daha kayıt yenilemedim.. otomatik olarak yenileniyormu.. yoksa iptal mi oldu..ne yapmam lazım.. tşk.

 3. 2010 yılında annem ve babam hacca yazıldı.Bugüne kadar kayıt yenileme otomatik yapıldı denildi bu sene ise tekrar başvurulacak deniyor ne yapmamız gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler

 4. 2013 yılında kayıt yaptırdım her yıl kayıt yenilemeye gerek var mı otel tipi yaptırmıştım otel tipi ile müstakil arasındaki fark nedir cevap verirseniz memnun olurum selam ve duaile

 5. Babam 2007 yılında diyanete hac bas vurusu yaptı ama her sene kayıt yenilemesine gerek varmı bı sene hacca gidermi hac kurasına baktım ismi yok neden cvp verirseniz sevinirim

 6. 2011 yıly sincan ilçe müftülüğünden 2 kişi olara kaydımızı yaptırdım
  fakat mütakip yıllarda kayıt yenileme yaptırmadım kayıtlarımızı yenilemek veya kura çekilişinimi bekliyeceğim ALLAHA EMANET OLUN selamlar

 7. hayırlı günler annem ve babam 2013 yılında hacca gitmek için yazıldılar
  ama çıkmadı. Şimdi tekrar yeniletmek istiyoruz 2014 yılında kurra çekimiyle hac yok dediler
  ben diyanetin sayfasında 2014 yılı hac takvimine hiç rast gelmedi
  Şimdi kayıt yenilemem gerekiyormu bilgi verirmisiniz.

 8. Selamün aleyküm.2007 yılında ilk kez hac kaydı bulunan annemin yanında birlikte gideceği kişi hanesi boş olup 6 yıl süre içerisinde yaşlılık ve ameliyat sebeplerinden dolayı hac görevinde zorlanacağından bugüne kadar hac kaydı olmayan kızının yanında gidecek kişilerde yazılmasında sakınca varmıdır?Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz