Hangi marka arabalar Ötv zammı almıyor, Ötv farklı alınmayan araba markası

0
90

Ötv zammı hangi araçlara uygulanacak, ötv farklı almayan markalar, ötv zammı hangi arabalarda alınmıyor, ötv zammını almayan firmalar, ötv zammı nekadar 2012,

Ötv zammı gelmesiyle birçok araba markası yüzde 3 lük kısmını almıyor, satıcılar kar oranlarından kısarak ötv farkını almama gibi bir kampanya çıkarması araç almak isteyenleri araç showroomlarına akın ettirdi.

Ötv zammı peki hangi model arabalarda alınmıyor ?
ALFA ROMEO: Euro fiyatlarını daha önce TL olarak güncelleyen Alfa Romeo, ÖTV farkını yansıtmadığı fiaytlarını ay sonuna kadar değiştirmeyecek. Giulietta ve MiTo modellerinde yarısı peşin, yarısı 1 yıl sonra kampanyası uygulanıyor.
CITROEN: Eylül kampanyalarını değiştirmeyen Citroen, 1.6 lt ve altı motor hacimli modellerindeki ÖTV artışını ay sonuna kadar uygulamıyor.
DACIA: Tüm motorları ÖTV artışından etkilenen Dacia’da ay sonuna kadar fiyat artışları yansıtılmayıp, devam eden kampanyalarda bir değişiklik yapılmıyor.
FIAT: Yüzde 3’lük ÖTV artışını Eylül sonuna kadar karşılayan marka, ay sonuna kadar 18 bin TL’ye sıfır faiz ve Linie ve Linea Classic modellerinde ‘KDV bizden’ kampanyasına devam ediyor.
FORD: Eylül ayında binek modellerde yüzde 12’ye, ticari araçlarda ise yüzde 24’e varan indirim kampanyalarına devam eden Ford, ay sonuna kadar ÖTV artışını yansıtmıyor.
HYUNDAI: Eylül ayı sonuna kadar fiyatlardaki artışı üstleneceğini açıklayan Hyundai, tüm araçlarında devam eden kampanyalarında herhangi bir değişiklik yapmayacağını duyurdu.
NİSSAN: Mevcut kampanyalarına devam eden Nissan, eylül ayı boyunca ÖTV artışının getirdiği fiyat farkını modellerine yansıtmıyor.
OPEL: Yeni ÖTV oranlarını fiyatlarına eylül sonuna kadar yansıtmayan Opel, daha önce başlattığı kampanyalarında da bir değişiklik yapmadı.
PEUGEOT: ÖTV farkını fiyatlara yansıtmayan Peugeot, 308 modelinde 3.500 TL, 3008, 5008 ve 508 modellerinde 5 bin TL takas indirimi kampanyası uyguluyor. Ticari araçlardaysa 18 bin TL’ye 18 ay sıfır faiz kampanyası sürüyor.
RENAULT: Renault tüm modellerinde ÖTV farkını ay sonuna kadar karşılarken, ‘Şimdi Al 2013’te Öde’ kampanyası tüm binek ve yeni Kangoo Multix modelinde ay sonuna kadar devam ediyor.
SUBARU: Yeni ÖTV artışından özellikle en çok sattığı XV modeliyle etkilenen Subaru, kampanyalarına devam edip, eylül ayı sonuna kadar fiyatlarını değiştirmeyeceğini duyurdu.
TOYOTA: Yaris modelinde, 3.450 TL, Auris’te 5.100 TL, Corolla’da 4.200 TL, Avensis’te 3.350 TL indirim yapan Toyota, ÖTV farkını eylül sonuna kadar fiyatlarına yansıtmıyor
VOLKSWAGEN: VW binek araç mevcut kampanyalarına devam ederken, ÖTV farkından doğan artışları Ekim ayı sonuna kadar fiyatlarına yansıtmayacağını açıkladı.
VOLVO: Modellerinde kullandığı 1.6 lt hacimli dizel ve benzinli motorlarla dikkat çeken Volvo da, eylül ayı boyunca kampanyalarına devam edip, ÖTV artışını fiyatlarına yansıtmayacağını açıkladı.

Yukarıda belirtilen araç modellerinden birisini düşünüyorsanız sizler de ötv zammı öncesinde yepyeni bir arabaya uygun fiyata sahip olabilirsiniz, ötv zammına takılmadan araç satın almak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Önceki MakaleÖsym Ek tercih nasıl Yapılır, Başvuru kılavuzu indir, 2012-2013
Sonraki MakaleKanal 7 muhabbet Kapısı fon müziği dinle, indir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz