Hz. Muhammed’in diğer insanlardan farklı ahlaki özellikleri

0
201

Peygamberimizin insani tutum ve davranışlarını, diğer insanlardan farklı olan ahlaki özelliklerini kaynaklardan araştırınız, Hz. Muhammed’in diğer insanlardan farklı yönleri, özellikleri,

Peygamberimiz Hz. Muhammed Allah’ın elçisi olarak Allah ile insanlar arasında bir bağ kurmuştur, insanlara İslam’ı analtmış ve Allah tarafından kendisine gelen vahiyleri insanlara aktarmıştır. Hz. Muhammed’i diğer insanlardan ayıran belli başlı özellikler vardır, bu özelliklerin de islamiyetin yayılmasına pek çok büyük etkisi olduğu söylenmektedir. Hz. Muhammed’i diğer insanlardan ayıran özelliklerden en önemlileri, dürüstlük ve güvenilir olmaktdır. Hz. Muhammed yaşadığı bölgede okadar güven vermiştir ki, “Muhammed-ül emin” lakabını takmışlardır, yani emin kişi, güvenilir kişi anlamlarına gelmektedir. Bunun yanında dürüst, haksızlıklara karşı gelen ve her zaman doğruyu savunan bir peygamberdir.

İslamiyet’in yayılmasında da Hz. Muhammed’in emin ve güvenilir bir kişi olmasının payının olduğu bilinir. AllaH’ın emirlerini kullara iletirken öncelikle kendisinin her türlü kötülüklerden kaçınmış ve haram işlemeyen, temiz bir kişi olması islaminyetin yayılmasını kolaylaştırmıştır.

Önceki MakaleRamazan Bayramı’nı nasıl kutlarız?
Sonraki MakalePeygamberimizin Kuran-ı Kerim’i açıklayan sözleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz