İftardan Sonra Yapılması Gerekenler Neler Yapılır

0
90

Ramazan Geldi Hoş geldi Evlere bereket geldi : ) İftardan sonra neler yapılır ? İftardan sonra yapılması gerekenleri yazının devamında bulabilirsiniz, işte iftardan sonra yapılması gerekenler..

Ramazanda İftar Sonrası Yapılacaklar

İftardan sonra fırsatınız varsa mutlaka 30 dk kadar yürümeli ve temiz hava almalısınız. Mide dinlenmeli ve kaslarınızı az da olsa çalıştırmalısınız. Tansiyonunuz düzenli olmalı ve kandaki değerler normale düşmeli. Yatmadan yaklaşık 1 saat önce ara atıştırma yapabilir özellikle uyku esnasında kandaki şeker seviyesinin dengede olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yastığınızı kırk derece kadar bir açıya ayarlamalı ve rüflü oluşmasını engellemelisiniz. Yatış pozisyonunun da mide problemlerine zemin hazırladığını unutmayın. İftardan sonra taze meyve, bol su ve meyveli yoğurt olabilir veya taze mısır da tercih edilebilir. Kuru meyve de alternatifler arasındadır. Kaçamak yapılıyorsa 2 top dondurma ile sınırlı kalmak gerekir.

Ramazanda İftarda Yapılan Hatalar

Gün boyu açlığın etkisi ile iftarda gözü kapalı yemeklere saldırabiliriz.Bu tarz beslenme tarzının yanlış olduğunu bilmek gerekir.Fakat çoğu insan kendisine hakim olamaz ve bütün yemeklerden tıka basa yemeyi tercih eder.Peki bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir?Madem kendimize hakim olamıyoruz o zaman iftardan sonra bunu telafi edelim.Sadece tıka basa yiyenler için değil herkes için iftardan sonra yapılacak öneriler bulunmakta.Amaç tabiki sağlık..

Beslenme ve Diyet Uzmanı
Aylin Yılmaz

Önceki MakaleAyak Küçültme Estetiği
Sonraki MakaleAvea ramazan kampanyası heryöne 60 dakika 2 tl nasıl yapılır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz