İmam hatip mezunları asker olabilir mi

1
171

İmam hatip mezunları asker olabilir mi, imam hatip mezunları astsubay olabilir mi, imam hatip lisesi mezunu astsubay olabilir mi,

İmam hatip lisesi mezunlarına karşı yapılan bu haksızlık günümüzde halen devam etmektedir, ben bir imam hatip lisesi mezunu birey olarak sormak istiyorum kutsal sayılan bu asker ocağı yani TSK ya neden imam hatip mezunları hiçbir suretle alım yapılmıyor.

Küçüklüğümden beri asker olma arzusuyla yanan birisi olarak, uğramış olduğum bu haksızlık karşısında gerçek anlamda bunalmış durumdayım, imam hatip lisesi mezunları harp akademilerine ve astsubay meslek yüksek okullarına hiçbir suretle alınmıyor peki neden.

[ İmam hatip lisesi mezunları polis olabilir mi ]

Asker olmak isteyen imam hatip lisesi mezunlarına şuan için ambargo uygulanmaktadır ve bu haksızlığın kısa süre içinde ortadan kalkmasını temenni ediyorum, benim gibi asker olmak isteyen ve sırf imam hatip lisesi mezunu diye alım yapılmayan arkadaşlar lütfen sesimizi duyuralım.

Yazan : Deniz

Sizler de bu konudaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından yazabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz.

Önceki Makaleİmam hatip mezunları polis olabilir mi
Sonraki MakaleSalavat duaları ne zaman okunur?

1 Yorum

  1. biz imam hatip öğrencileri olarak çok mağduruz halen çünkü; Türk silahlı kuvvetlerine alınmıyoruz bizim aldığımız müfredatta aynı sesimizi duyurmanızı rica ediyoruz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz