İnsan ve çevre arasındaki karşılıklı etkileşimin önemi

0
746
insan ve çevre hakkında bilgi
insan ve çevre hakkında bilgi

İnsan ve çevre arasındaki karşılıklı etkileşimin önemi, insan ile çevre arasındaki ilişki, karşılıklı iletişim hakkında bilgi,

İnsan ve çevre arasında bir iletişim, etkileşim vardır bu insanın hayata gelişinden ölümüne kadar karşılıklı olarak devam eder..
İnsan doğduğu sırada nefes alması ile doğa ile etkileşime başlamış olur, öldüğünde de yine aynı şekilde doğanın bir parçası konumundadır.

İnsanlar doğa ile iyi geçinmek zorundadır, doğa her zaman her yerde mükemmel bir güce sahiptir, istediği anda her yeri biranda yerle bir edebilir, evleri ağaçları uçurabilir, her yeri suyla doldurup, başımıza taş yağdırabilir : )

Doğa canlı bir organizmadır, ağaçlar, kuşlar, böcekler, adını bilmediğimiz yabani hayvanlar doğanın bir parçasıdır. Ekosistem ile insanın da doğrudan bir ilişkisi vardır, günümüzde insanlar doğanın güzelliklerini kullanıp, sırf kendi keyifleri için doğayı kirletmektedir, bu davranış kısa sürede belki olmasada uzun vadede mutlaka insanlığa zarar verecektir.

İnsan ile çevre arasında karşılıklı bir iletişim, etkileşim herzaman mevcuttur. Bu etkileşimi her zaman iyi şekilde anlamlandırmak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir ülke, şehir, toprak bırakmak için çevremizi korumalıyız.

Önceki MakaleMikroskop hangi alanlarda kullanılır
Sonraki MakalePantalondaki Küçük Cep Ne İşe Yarar?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz