İphone 5 özellikleri

0
111

Yepyeni bir içerik harika dizayn ve kusursuz performans isteyenlere özel apple ın en iyi telefonlarından bir tanesi iphone 5 tam size göre. İphone 5 özelliklerini merak ediyorsanız yazının devamını tıklayınız.

Bazı iPhone 5 prototipleri, Photoshop yardımı ile tahminen hazırlanmıştır.

1-) Yeni iPhone 5’te 3,7 inç değil 4,00 inç ekran olacak. Ekranın görüş açısına göre görünürlüğü oldukça yüksek olacak. Parlama ve yansıma sorunu özel bir teknoloji ile aşılmış olacak.

2-) iPhone 4 kullanıcılarını canını çok sıkan anten sorunu kökten çözülmüş olacak. Çözüm kullanımla alakalı değil tamamen teknik ve donanımsal bir çözüm.

3-) iPhone 5’in uygulama kullanım sistemi değişecek, artık birçok uygulama paket olarak gelecek. AppStore kimliğinin öenmini yitireceği tahmin ediliyor.

4-) Mobile cihazların kredi kartı gibi kullanılmasını sağlayan ve Android işletim sisteminde kullanılabilen Radyofrekans NFC uygulaması iPhone 5’e entegre edilebilecek. iPhone 5’in online alışverişleri kolaylaştıran özel bir scan sistemi ile gelmesi bekleniyor.

5-) Yine Android’te gördüğümüz cihazın otomobil anahtarı gibi kullanılabilmesi özelliği iPhone 5’te kesinlikle bulunacak. Fakat bu Application sistemi ile değil entegre donanımsal bir özellikle

sağlanacağı tahmin ediliyor.

6-) Güvenlik sistemi daha da gelişen iPhone 5’in kaybolması ve çalınması durrumunda uzaktan erişim ile kilitlenmesi ve hiçbir biçimde kullanılamaması gibi bir özelliğin olması kesinleşmiş durumda.

7-) iPhone 5 birçok özelliği ile artık bir telefon olmaktan ziyade fazlasıyla akıllı bir bilgisayar olmak yolunda ilerliyor. Özellikle elektronik cihazların kontrol edilmesi iphone 5’in devrimsel özelliklerinden olacağı kesin gibi görünüyor.

😎 Oval tasarım yerine daha köşeli bir tasarımın olacağı yine kesinleşen bilgiler arasında. iPhone 5’in daha da incelmesi bekleniyor fakat, İphone 5 konsepti ve devrimsel donanım özellikleri nedeni ile daha fazla inceleceğini tahmin etmiyoruz.

9-) iPhone 5 oldukça hızlı bir işlemciye sahip olacak. İşlemcinin 1.5 GHz olması bekleniyor.

10-) iPhone 5’in 4G ağ erişimine sahip olacağı kesin.

11-) Pil ömrünün iki kat daha fazla olacağı. Konuşmaya dayalı 7 saatlik sürenin 14 saate çıkacağı belirtiliyor.

12-) Wifi Verizon özelliği ile sohbet ve görüntülü konuşma konusunda epey mesafe katedildiği belirtiliyor.

13-) 8 megapixel kamera ve görüntü motoru oldukça yüksek performanslı olacak.

14-) İphone 5’te 64 GB bellek bulunacak.

15-) Ekranınn kırılmaz parlak camdan olması ve çizilmelere karşı en yüksek mukavemette olması bekleniyor.

16-) iPhone 5 ile aramalarda ve farklı e posta hesaplarının tanımlanmasında sese dayalı tanımlama sistemi geliştirilmiş durumda. Birçok farklı özelliği uzaktan ses ile kontrol etmek mümkün olacak.

17-) Ve en güzel haberi verelim. iPhone 5’in fiyatı yüksek olmayacak. iPhone 4 ile arasında pek bir fiyat farkı olmayacağını belirtelim.

Bu özellikler çok yüksek ihtimalle iPhone 5’te bulunacak özelliklerdir.

Not: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz. (Kaynaklar: Appleworld, Digitimes, FoxconNews, TechnoBlog)

Önceki MakaleUltimate voice recorder ile Telefon konuşmalarınızı kaydedin Arama kayıt programı
Sonraki MakaleHaftasonu ne yapalım ? izmir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz