Karışımların ayrılmasının, ülke ekonomisine katkısı

39
540

Karışımların ayrılmasının, ülke ekonomisine katkısı ve kaynakların etkili kullanımı bakımından önemini, internet, ansiklopedi, dergi vb. kaynaklardan araştıralım.

Katı atıkların ayrılmasının, sadece çevre korumaya yönelik bir çalışma asla değildir, bu atıkların ayrılmasının enerji tasarrufu, ekonomiye katkı, doğal kaynakların tasarruflu kullanımı gibi çeşitli konularda dolaylı olarak faydaları bulunmaktadır.

Geri dönüşümlerden elde ettiğimiz 1 ton kağıt ile 17 ağacın kesimlesini, 1 ton cam atık ile 100 litre petrol tasarrufu, 1 metal içecek kutusunun geri dönüşümünden elde edilen enerji ile 100 vatlık bir ampulün 20 saat çalıştırılması gibi çeşitli konularda farklı şekillerde gerek ekonomik gerekse enerji tasarrufu açısından atıkların ayrışmasının büyük önemi vardır.

Bizler de bu gibi konularda duyarlı olarak, atıkları ilgili alanlara atmalıyız, cam, kağıt ve kağıt atıkları ayrı şekilerde atmalıyız.

Önceki MakaleB harfi ile başlayan deyimler
Sonraki MakaleAtatürk’ün hayatı biyografisi ingilizce sunum

39 Yorum Yapıldı

  1. oooooooooooooooooooooooooooooooo yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  2. bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvoooooooooooooooooooooooooooooooo

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz