Kireçlenen ütü nasıl temizlenir ? buhar delikleri nasıl açılır ?

0
187

utu-225x200Evimizde olmazsa olmaz ürünlerimizden bir tanesi ütüdür, insanın dış görünüşüne önem vermesi ve güzel görünmesi çok önemlidir, her evde mutlaka bulunan ve bulunması gereken ütülerimiz 1 yıl gibi kısa bir süre kullandıktan sonra özellikle içine su koyulan ütülerde buhar deliklerinin tıkanması gibi sorunlar baş gösterir.

Buhar ve ısı ile daha güzel düz elbiseler olması için, çoğu ütünün içine su katılır ve bu su uzun süre sonra kireçlenmelere neden olur, kireçlenen ütünün içindeki delikler tıkanması sonucu buhar sağlıklı olarak dışarı çıkamaz bu yüzden ütüden istenilen performansı alınamaz.

Şimdi bu yazıda sizlere kireç nedeni ile tıkanan ütülerinizi nasıl kireçlerini söktürebilirsiniz bunlardan bahsetmek istiyorum.

İnternetten derlediğim ütüdeki kireci çıkarma yöntemleri

— > “ÜTÜDEKI KIREÇI ÇIKARMAK IÇIN ÜTÜNÜN SU HAZNESINE SIRKE KOYUN BIRAZ ISITIN BEKLETIN DAHA SONRA SIRKEYI DÖKÜP BIRKAÇ DEFA SUYLA YIKAYIN GÖRECEKSINIZ KI KIREÇTEN ESER KALMAYACAK, Yalnız dikkat edin sonrasında ütü yaptığınızda kumaşı delebiliyor. Eski bir şeyde denemeyi unutmayın..

— > ütüye koyduğum suyu kaynatıp soğutuktan sonra kullaniyorum. Ütümde hiç kireçlenme olmadı

—- > Not: ütünüze her zaman kaynamış soğumuz su koyarsanız kireçlenmeyi önlemiş olursunuz..

Önceki MakaleAdam Smith kimdir? hakkında bilgi
Sonraki MakaleRicardo’ nun Rant Teorisi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz