“kitaplara iman”ın önemi ile ilgili kısa bir kompozisyon

43
200

İslam dininin inanç esaslarından “kitaplara iman”ın önemi ile ilgili kısa bir kompozisyon yazınız.

İlahi kitaplar, Yüce Allah’ın peygamberler aracılığı ile göndermiş olduğu ayetlerin bir kitapta toplanması yani Allah’ın emirlerinin Allah’a kulluk ederken dikkat etmemiz gereken bilgilerin, emirlerin, listelendiği kitaplardır.

Bu kitaplarda Yüce Allah’ın bizim hem bu dünyada hemde ahiret yaşamımızı güzelleştirecek bilgiler yer almaktadır, bu bilgilere uymamız doğrultusunda hem bu dünyamız hemde ahiretimiz güzelleşecektir.

Kitaplar adeta Yüce Allah’ın biz insanları yarattığı ve bu dünyadaki amacımızın ne olduğu, ahiret yaşamının nasıl olduğu konusunda bilgiler veren önemli bilgileri içerir.

Kitaplara iman yaşamımızı güzelleştirir, hayata bakış açımızı değiştirerek farklı olayları farklı şekillerde değerlendirebilme kabiliyeti kazandırır bunun yanında kitaplara iman Yüce Allah’ın emirlerini ve isteklerini bilmemizi onları yaptığımızda yaşamımızın hem bu dünya hemde öteki dünyada daha da güzel bir hal alacağını bilmek insana sonsuz mutluluk kazandırır.

43 Yorum Yapıldı

  1. Kim yazdıysa ellerine sağlık çok güzel olmuş benimde kompozisyon yazmam lazım biraz bilgi alayım dedim ve yardımcı oldunuz çok saolun beğenmeyenlerde bir yazsında görelim

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here