Kpss Lisans 70 Almak İçin Kaç Net Yapmak Gerekir

0
993
Kpss Lisans

KPSS Lisans 70 almak için kaç net yapmak gerekir, KPSS Lisans’dan 70 nasıl alınır, KPSS lisans 70’i geçmek için neler yapılabilir? Gibi aklınızdaki sorular varsa şimdi bu yazıda hep birlikte 70’i nasıl geçeceğimiz ve 70’i geçmek için kaç net yapmamız gerekecek bunlardan bahsedeceğiz.

Hepimiz biliyoruz ki KPSS den 70 puanı geçmek oldukça zor. Lise düzeyinden girilen KPSS de 70 puanı geçmek oldukça kolay iken, Önlisans düzeyinden girilmesi halinde 70 puanı geçmek için ortalama 35 net civarında yapıldığı zaman 70 puan alınıyor veya 70 puanı geçilebiliyor. Ancak lisans seviyelerinde işler bira değişiyor, lisans sınavının daha zor olmasından dolayı lisans seviyesinden 70 almak daha zor olmaktadır.

Kpss Lisans 70 Almak İçin Kaç Net Yapmak Gerekir

Lisans seviyesinden 70 almak ne işe yarar? 70 şartı arayan kamu kurum ve kuruluşlarına bireysel başvuru yapmak için KPSS lisans seviyesinden 70 almak veya 70 puanı geçmek gerekmektedir. Bu yüzden 70 alabilmek için kaç net yapmak lazımdır?

Lisans KPSS Kaç Net Yaparsam 70 Alırım

Lisans düzeyi kpss den sınavın zorluk derecesine bağlı olarak ortalama 50 net ve daha üstü yapılan netlerde 70 alınabilmektedir. Geçtiğimiz yıl ve önceki yılın katsayılarını dikkate alarak yapılan hesaplamalarda 50 net ve üstü yapan adayların 70 puan aldıkları görülmektedir.

Elbette sınavın zorluk derecesi burada direkt olarak etkili olacaktır zira kolay olan sınavda herkes fazla net yapacağından 60 üstü net yapmak bile 70 için yeterli olmayabilir.

Lisans Kpss Neden Zor?

Lisans KPSS diğer KPSS türlerine göre daha zor olduğu bilinmektedir, bunun sebebi ise lisans düzeyi bir aday ile lise mezunu bir kişinin bilgi seviyesi eşit değildir, dolayısıyla normal şekilde ortalama bir diploma seviyesine sahip olan lisans mezunu aday kolay şekilde 70 ve üstü puan alabilmesi gerekmektedir. Zira üniversitelerin amacı da budur, yanlış mı? Eğer yanlış diyorsanız aşağıdaki yorum alanından eleştiri veya önerilerinizi yazabilirsiniz.

Önceki MakaleHz. Muhammed’in aile büyükleri kimlerdir isimleri
Sonraki MakaleBenzin İstasyonu Çalışan Pompacı Maaşları Ne Kadar?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz