Küresel ısınmanın insan hayatı ve dünyanın devamlılığı açısından önemini

0
166
küresel ısınma

Küresel ısınmanın insan hayatı ve dünyanın devamlılığı açısından önemi hakkında bilgi.

küresel ısınma

İnsanlar yani bizler, bu dünyayı sıfır kilometre olarak sahip olduk, milyarlarca insan yaşadı ve hayatını kaybetti, insanlar ilk çağlarda sadece kendi hayatlarını devam ettirebilmek için yaşarlarken düşünmeye, üretmeye, çalışmaya değişik şeyler keşfetmeye başladı.

Ardından uzun yıllar geçti ve insanlar sanayi devrimi ile birlikte yepyeni bir çağı başlatmış oldu.

Bu çağ pek çok yeniliği beraberinde getirecekti, bu yeniliklerle birlikte doğa daha da kirlenecek, adeta katledilecekti.

İşte günümüzde yaşadığımız bu dönemlerde, sanayileşmenin etkisiyle birlikte, malesef ki büyük firmaların ve bizlerin doğayı koruma konusunda gerekli önlemleri almamamızdan dolayı doğa gün geçtikçe daha da yaşanılamaz bir hale gelmektedir.

Pek çok canlı türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Küresel ısınma dediğimiz olay gün geçtikçe artmakta ve canlı türlerinin devamlılığını tehdit etmektedir.

Küresel ısınmayı kafanızda şu şekilde canlandırabilirsiniz, üstünüzde bir adet battaniye var ve yıllar geçtik bu battaniye sayısı artıyor, dolayısıyla aşırı derecede ısınma ile buzullar erimeye ve dünya yaşanılamaz hale gelmeye başlıyor.

Küresel ısınmanın olur da önümüzdeki senelerde artışa devam ederse, canlıların yaşamı ciddi şekilde tehlikeye girebilir. Bu yüzden şimdiden önlemini almalıyız.

Umud ediyoruz ki yeni nesil ile birlikte bu konuda daha duyarlı hareket ederek, dünyamızı yaşanılabilir alanlara çeviririz.

Önceki MakaleBasit bir şekilde yapılmış kapalı spor salonlarında seyircilerin gürültüsü
Sonraki MakaleBölünerek üreme nasıl gerçekleşir? Hangi canlılarda görülür?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz