Kyk Kredi, Burs Yatmadı Şikayet Nereye Edilir ?

4
171

kykMerhaba arkadaşlar,

bugün bir arkadaşın kredisi yatmadığını gördüm ve ona tavsiye ettiklerimi sizlere de paylaşmak istedim. Öncelikle kyk tarafından her ayın 7 sinde ödenen kredi veya burs ücretinin yatmamış olmasının nedeni ilk olarak bankayı aramak olacaktır.

Öncelikle ziraat bankasını arayınız, hesapta bir sorun olup olmadığını teyit ediniz, eğer kyk hesabınıza para göndermediyse sorun tamamen kyk ile ilgilidir.

Bu tarz sorunlar çok nadir oluyor arkadaşlar, yani normal bir kişiye kyk para göndermeme durumu çok düşük olasılıktır, genelde sorunlar şöyle oluyor ,

Öğrenci ilk gittiği üniversiteyi bırakmış, ikinci üniversiteyi okuyor oluyor, ve 5 bin liraya imza attıysa 5 bin lira bittiğinde ödemesi kesiliyor, ikinci üniversite olduğundan ötürü zaten paranın bir kısmını ilk üniversitede aldığından, ikinci gittiği üniversitenin ortasında para kesiliyor.

Bunun gibi benzeri sorunlar neticesinde aslında kredi ödemesi bitmiş oluyor, fakat öğrenci tarafından bu “kyk parayı kesti” yada “kyk parayı ödemedi ” şeklinde algılanıyor.

Öncelikle yapılması gerekenler,

bankayı aramak,

kyk yı arayıp detaylı bilgi almak.

Dilekçe örneği için Tıklayınız.

Bu konuda sormak istediklerinizi yazmak için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleTrakya üniversitesi Bölümleri Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleMineraller Nelerdir ve Görevleri Hakkında Bilgi

4 Yorum Yapıldı

  1. Bayburt kyk da asıl olarak kalıyorum Asıl olarak kaldığım için eski yurtta kalıyorum.Yeni yurtta yedekleri alıyorlar.Ama eski yurtta 8kisi bir oda da kalıyor.özellikle sabahları çok sorun oluyor.Bu konuyu idareyle konuşulduğunda yemeklerden sonra asilleri alicaz deniliyor ama sürekli alıyorlar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz