Laptop pilinin ömrünü uzatmak için ne yapılmalı

0
63

Laptop pilinin ömrünü uzatmak için ne yapılmalı  Masaüstü bilgisayarımı çok seviyorum koltuğum falan da çok güzel belki de ondan olsa gerek laptobuma henüz alışabilmiş değilim, masaüstü bilgisayardan laptop a geçince tuşlarda bir anormallik yaşadım sanırım bu sizin başınıza da gelmiştir, laptop un klavye alanı dar olduğu için bütün tuşları belirli bir alana sığdırmak zorunda olduğundan firmalar tuşları küçültüyor ve birbirine daha çok yakınlaştırıyor, masaüstü pc de gözü kapalı yazı yazıyorum ancak gel gör ki laptop da bu olmuyor tuşlar birbirine karşıyor a harfine basarken caps look u açıyorum vs..

Yani kısacası laptop u dışarıda kullanmaya karar verdim evde internete girmem gerektiğinde masaüstünden giriyorum, laptop un pil ömrünü uzatmak için ise birkaç ipucu vermek istiyorum, çoğunuz biliyordur fakat bilmeyen arkadaşlar olabilir.

Öncelikle laptop un pili nasıl kullanırsanız kullanın 3 yıl sonra ömrü tükenecektir, yani her şeyin bir ömrü olduğu gibi laptop pillerinin maximum ömrü 3 yıl gibi bir süredir, yani diyelim 3 yılı doldurdunuz sonra tamamen kullanılmayacak değil de, %100 doldursanız bile şarjını 3 saat yerine 30 dakika pc açık kalabilecek.

Şimdi laptop pil ömrünü uzatmak için neler yapılır bunlardan biraz bahsedelim, malum laptop piller çok pahalı bu yüzden dikaktli kullanmak gerekiyor.

Pili prizden çıkartarak laptobu kullanmamanızı öneriyorum çünkü ani bir elektrik kesintisinde laptop voltaj düşmesinden dolayı zarar görebilir, bu yüzden pili mümkünse sürekli laptop a takılı tutun.

Bunun dışında eğer laptop u uzun bir süre 15 gün yada  1 ay gibi bir süre kullanmayacaksanız laptop dan pili çıkartmanız iyi olacaktır.

Bunların dışında pilin ömrünü uzatmak için yapılabilecek pek bir şey yok ne yazık ki..

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here