Lisede Kaç Zayıf Olursa Sınıfta Kalınır 2013

47
291

okul tatilLisede kaç zayıfla kalınır, lisede kaç zayıf olursa sınıfta kalma olur, lisede sınıfta kalma nasıl olur, 2013 lisede kalma varmı, kaç zayıf olursa sınıfta kalırım lise 1, lisede sınıfta kalma varmı 2013,

Lisede sınıfta kalma varmı yokmu liseye giden öğrencilerin ençok merak ettiği konuların başında geliyor değerli okurlar, 2013 yılında lisede kaç zayıf olursa sınıfta kalınıyor ?

Lisede sınıfta kalma var arkadaşlar ne yazıkki, yazının devamında bu konuyla ilgili Lisede kalma varmı 2013 daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lisede Kalma Varmı ?
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmeliğe göre:
Yeni lise yönetmeliğinde ders geçme ve sınıfta kalma sistemi de değiştiriliyor. Buna göre tüm derslerden başarılı olarak sınıfı geçemeyen öğrenciler en fazla 4 ders ile sorumlu olarak sınıf geçecek. Bu öğrenciler ilgili dersleri bir sonraki yıl verecekler. Bir yılda toplam 6 dersten başarısız olan öğrenciler ise sınıf tekrarı yapacak.

Yeni Lise Yönetmeliğinde Ders Geçme Başarı Sistemi

Yeni yönetmeliğe göre ders geçme ve dersten başarılı olma sistemi de değiştirildi. Buna göre şimdi geçerli olan 0-24 “Etkisiz”, 25-44 “Geçmez” sistemi 0-44 “geçmez” olarak değiştiriliyor. Yeni sistemde şimdiki gibi ilk dönem etkisiz alıp ikinci dönem orta alanların geçmesi yerine oranlı bir sistem getiriliyor. Buna göre birinci dönem en az 35, ikinci dönem ise 45 not almak veya birinci dönem notu 35′ten az ise ikinci dönem en az 70 almak gerekiyor.

Önceki MakaleUzunluk Ölçü Birimleri ve Aletleri Nelerdir ?
Sonraki Makaleİlköğretimde Sınıfta Kalma Varmı? Kaç Zayıf Olursa Sınıfta Kalınır ?

47 Yorum Yapıldı

 1. benim 4 zayıfım vardı ortalama yükseltme sınavına girdi kimyayı kurtardı m ama kimya 1. dönem 0 2. dönem 2 ortalama yükseltmedende 45 aldım sence geçermiyim?

 2. sadece 3 zayıfım var ama karnemde sınıf tekrarı işaretli sorumlu geçti işaretli olması gerekmiyor mu biri bana bunu açıklayabilir mi lütfen ?

 3. arkadaşalr benim biyoloji geometri ve matematik zayıftır kimya ise birinci dönem 0 ikinci dönem 2 yani 53,75 geçiyor sınıfı geçermiyim kalırmıyım bilmiyorum dil e anlatımı geçtim

 4. ya beyler otalama kaç bilmiorum ama 4 taen 1 im var hepside 37 den veya 33 civarında ortalmam geçmye yetermı ? ortalmam 50 uzerınde olduğunu bılıorum ama tam bi ortalama yok şuanda ?

 5. 6. zayıfla sınıf tekrarı yapılıyor,4 zayıflada sorumluluk sınavlarına giriliyor. benim sadece geokmetim zayıf. allah herkesin yardımcusu olsun…

 6. ya benim 5 birim var dil anlatım matematik kimya biyoloji geometri (40 tan 1)

  ama ortalamam ise 58,60 geçer miyim?

  yoksa sorumlu mu geçer miyim ? lütfen net bi cvp bekliyom

  😛

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz