MEB Öğretmen Öğretim Ödeneği Nekadar ? Kimleri Kapsıyor 2013-2014

0
74

ogretmen maaslariMeb ödenekleri nekadar 2013,2014, meb çalışanları ödenek alacakmı, meb memurları ödenekden faydalanabilecekmi, öğretmen ödenekleri memurlara da verilecek mi, işçilere şöförlere hizmetliye verilecek mi, okullardaki hizmetli ödenek alacakmı, meb öğretmen ödeneği fiyatları nekadar 2013,2014,

Meb öğretmenlere geçtiğimiz yıllarda öğretim ödeneği adı altında ek ödemeyi yıllık sadece 1 defaya mahsus olmak üzere yapmaktaydı, yani bu para ortalama 700 TL gibi bir miktara tekebül etmekteydi, Maliya bakanlığının yeni çalışması eğer yürürlüğe girerse yeni yılda öğretmenlere 700 TL yerine iki katı yani, 1400 TL öğretim ödeneği verilecek.

Ayrıca verilen bu miktar sadece öğretmenleri değil tüm personeli kapsayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretim ödeneğinin bir maaş tutarına yükseltilmesi ve hizmetli, şef, şoför gibi sınıflara da genişletilmesine yönelik bir düzenleme hazırlayarak, Maliye Bakanlığı’na gönderdi. Maliye Bakanlığı ise bütçe imkanlarını dikkate alarak, düzenlemenin öncelikle toplu sözleşmelerde görüşülmesini kararlaştırdı. Buna göre, 2014-2015 yılında memurlara verilecek zam oranları, bu yıl ağustos aylarında görüşülecek. Toplu sözleşme sürecinde, öğretim ödeneği de masaya yatırılarak karara bağlanacak.

Önceki MakaleAÖL 11-12 Mayıs Sınav Yerleri Öğren, Nezaman Açıklanacak
Sonraki MakaleYetenek sizsiniz Yarı Finale Çıkan Yarışmacılar İsimler 20 Ocak 2013

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz