Model akademi ege tv

2
102

İzmir de yeni başlayacak olan “model akademi ege tv” ekranlarında yayınlanack, model ve manken dünyasına yepyeni simalar kazandırmak için yapılan model akademi izmir in güzel kızları ve yakışıklı erkeklerinin katılımıyla gerçekleşecek, program boyunca birçok ünlü sima programa dahil olacak.
Uğurhan Akdeniz Ajans, Ege TV ve Movenpic Otel işbirliğinde yapılan model akademi izmirde gençleri yepyeni bir hayata hazırlamak için yapılıyor.


EĞİTİM ALDILAR
Tam anlamıyla bir yarışma değil bu anladığım kadarıyla…
– Evet… Aslında tam olarak bir yarışma değil. ‘Podyuma yakışacaklarına inandığımız yetenekli gençleri keşfedip onları mesleki açıdan donatmak için yapılan bir organizasyon’ diye tanımlamak daha doğru olur.
Kaç kişi başvurmuştu ‘Model Akademi’ye?
– 337 genç başvurdu. İçlerinden seçim yapmakta gerçekten çok zorlandık. Ama sonuçta 10 bayan 9 erkek seçtik. Hepsi de eğitimli ve öğrenmeye açık gençler. Eğer bu işi gerçekten istiyorlarsa, hepsinin de çok iyi yerlere geleceğinden eminim. Çünkü dört dörtlük bir temel eğitimden geçtiler. Gerisi onlara kalıyor.
Eğitim ne kadar sürdü?
– 9 hafta… Yoğun bir programları oldu. Farklı branşlarda mesleğin en iyilerinden eğitim aldılar.
Kimlerdi bunlar?
– Ünlü modelimiz Ceylan Saner’den modellik, Yasemin Amato’dan güzellik sırları, diyetisyen Mehlika Öktem’den diyet ve beslenme, Tolga Yurdaer’den fotomodellik, Hüseyin Ayaz’dan dans, Tuğberk’ten makyaj, Sportspark Sağlıklı Yaşam Merkezi’nden fitnes, plates ve benzeri eğitimler aldılar. Kendilerine psikolojik destek de verdik. Bu konuda da Dr. Necdet Goncagül yardımcı oldu.
Bütün bunların yanı sıra Hanife Çetiner ve Ertan Kayıtgen gibi moda duayenleri ve Uğurkan Erez gibi ünlü bir kareografımızdan da eğitim gördüler.
Erkeklerin koçu başarılı ve isim yapmış modellerimizden Burak Gacamer, bayanların koçu ise Duygu Akdeniz oldu. Ve hiçbir eğitime ücret ödemediler.
Kısacası her açıdan tam bir model olmaları için yoğun bir eğitim sürecini geride bıraktılar. Çok çalıştılar. Sonucu 11 Aralık’ta göreceğiz hep birlikte. Organizasyon onlar için büyük şans oluşturdu.

VE BÜYÜK FIRSAT
11 Aralık gecesine gelelim… Neler yaşanacak o gece?
– Bu onların ilk profesyonel deneyimleri olacak. Finali Ege TV canlı yayınlayacak. 300 kişiden oluşan özel bir davetli listemiz var. Bunlar içinde ünlü modacılar, firma sahipleri, fotoğrafçılar, ünlü yüzler vb.’leri olacak. Ve hepsi onları izleyecek. O gece kendilerini göstermeleri açısandan büyük fırsat yaratacak.
Şimdiden ünlü modacıların birçoğu gençlerimize defilelerinde yer vermek istiyor. İnanır mısınız? Dizi teklifi alan bile var!
Demek istediğim o ki, o gece onlar için çok büyük bir fırsat. Kendilerini en iyi şekilde ifade edeceklerine inanıyorum.
Birinci seçilecek mi peki?
– Evet bir bayan, bir erkek birincimiz olacak. Ama benim gözümde hepsi birinci. Hepsine sürprizlerimiz de olacak… Ve şunu söyleyebilirim, birinci seçilmeyen arkadaşlar da eminim o gece birçok iş bağlantısı yapacak. Demem o demek ki, 11 Aralık hayatlarında milat teşkil edecek.
Jüride kimler var?
– Jüri tam olarak kesinleşmedi. Ama kesinleşen isimler arasında Uğurkan Erez, Ertan Kayıtgen, Ceylan Saner, ünlü model ve oyuncu Korel Kubilay var. Diğer üyeler önümüzdeki günlerde belirlenecek.

İzmir, moda merkezi
Çok tartışılan bir konu var o da İzmirli ve İstanbullu modeller ayrımı… Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
– Ben bu ayrımın yavaş yavaş ortadan kalktığını düşünüyorum. Çünkü İstanbul’da iş yapan ve çok kaliteli organizasyonlarda boy gösteren modellerin birçoğu İzmir’den olmaya başladı.
İzmir her alanda başarılı gençler yetiştiriyor.
Hepsi de kaliteli ve eğitimli isimler.
İzmir’de yapılan işlere bakınca da özellikle moda anlamında büyük gelişmelere ev sahibi olmaya başladığımızı görüyoruz. Bunlardan biri de ‘If Wedding’…
If Weding şu an için Türkiye’nin en büyük moda fuarı konumunda. Bana göre her açıdan İzmir bir moda merkezi olmayı hak ediyor ve bu alanda da İstanbul’un en büyük rakibi…

Önceki MakaleKarkas et ithalatı yapılacak
Sonraki MakaleYok Böyle Dans yarışması show tv

2 Yorum Yapıldı

  1. izmirde yaşayan biri olarak güzel izmirimizin böyle oldukkça güzel etkinliklere katıldığını görmek doğrusu beni çok heyecanlandırdı..umarım bunların devamını yaşadığım müddetce görmeye devam ederim sevgilerimle…

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz