Namazın hazırlık şartlarının önemini açıklayan bir kompozisyon yazınız

15
132

Namazın hazırlık şartlarının önemini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Müslümanların inançları gereği en başta yapmaları gereken ibadetlerden birisi Namaz kılmaktır, Namaz ise Allah’ın huzuruna çıkmaktır, böylece namaz kılarken temizlenmek, kötü kokumuzu üzerimizden atmak, temiz kıyafetler giymek ve uzun elbiseler giymek gerekmektedir ki kıldığımız namaz en doğru şekilde olsun en güzeli olsun, yapmış olduğumuz ibadet yerini bulsun.

Namaza hazırlık aşamalarından birisi abdest almaktır, günde 5 vakit abdest alan bir kişiyi düşünün sürekli olarak temizlenen bir insan, hiç kötü kokabilir mi? Veya pis kıyafetler giyebilir mi ? Dinimiz zaten güzellikler dinidir, ancak bunu tam anlamıyla İslamiyetin gereğini yerine getirerek yaşamak gerekir. Eğer islamın şartlarını yerine getirerek yaşayabiliyorsak ozaman gerçek anlamda hem bu dünyada hemde ahiret yaşamımızda bizi hep güzellikler karşılayacağından emin olabiliriz.

Namaz günde 5 vakit Allah’ın huzuruna erişmektir, Allah’ın huzuruna 5 vakit çıkan bir kişinin de tertemiz olması gerekmektedir, hem kendi bedenini hemde namaz kılacağı ortamı temizlemelidir, böylece Allah ile aracısız konuşabilir, Namaz her vakitte bizi Allah’a yaklaştırır.

Önceki MakaleAbdest, boy abdesti ve teyemmüm ne demektir, anlamı
Sonraki MakaleBilinçli bir vatandaş nasıl olması gerekir

15 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz