“Niçin ibadet edilir?” sorusunu açıklayan bir kompozisyon

53
494

“Niçin ibadet edilir?” sorusunu açıklayan bir kompozisyon yazınız, ibadet ile ilgili kompozisyon, ibadetin önemi hakkında kompozisyon, ibadet neden yapılır,

Niçin ibadet edilir?

İbadet dünya üzerinde yaşayan tüm insanların en başta Allah’a kulluk vazifesini yerine getirmek bununla birlikte dünyasını güzelleştirmek aynı zamanda dünyasını güzelleştirirken ahiretini de aynı şekilde güzelleştirmek için yapılması gereken şeylerdir.

İbadet müslümanların Allah’a karşı yapmakla yükümlü olduğu şeylerdir, ibadetlerin insan sağlığına bilimsel olarak kanıtlanmış pek çok faydası da bulunmaktadır. Örneğin; Namaz kılmak, oruç tutmak, güsul abdesti alarak yıkanmak vs. gibi pek çok ibadetimizin, hem insan sağlığı için önemi hemde kulluk görevimizi yerine getirmemiz için şarttır.

Oruç tutmak bilimsel olarak insan sağlığına faydaları olduğu bilinmektedir, aynı şekilde namaz kılmanın insan vücuduna sağlık açısından pek çok faydası vardır, yine yıkanmak güsul almak insan vücudu için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Netice olarak ibadet etmemiz, aslında sağlığımıza bir artı katarken aynı zamanda ahiretimizi de güzelleştirdiğine şahit olmaktayız.

Yüce Allah yaratıcımızın bizim yapmış olduğumuz ibadete hiçbir şekilde ihtiyacı yoktur, O doğurulmamış ve doğmamıştır sadece her müslümanın kendi hayatını güzelleştirmesi için sınav dünyasında bize bir kulluk görevini yüklemiştir, bu görevi güzel şekilde yerine getirenler sevapla, kötü olarak tamamlayanlar ise cezasını ahirette görecektir.

İbadet etmek sadece namaz kılmak yada oruç tutmak değildir, çalışmak, yolda bir taş gördüğümüzde başka birinin ayağına takılıp düşmesin diye kenarı koymak, yaralı bir kuşa yardımcı olmak bunların hepsi aslında bir ibadettir.

Dolayısıyla ibadet etmek müslümanlar için Allah’a kulluk etmek demektir, Allah’a kulluk etmek, bize bu güzel dünyayı sağlayan Yüce Rabbimiz’e şükretmek, onu anmak, dualarla zikretmektir.

Önceki Makaleİbadet, farz, vacip ve sünnet sözcüklerinin anlamı
Sonraki Makaleİslam dininde yer alan ibadetler nelerdir?

53 Yorum Yapıldı

  1. Gerçekten mükemmel olmuş 2 kıtasını yazıyım diye oturdum bi bakmışım hepsi yazmışım emeği geçen herkesi tebrik ediyorom hepinizin eline sağlık

  2. Niçin ibadet edilir?

    “İbadet dünya üzerinde yaşayan tüm insanların en başta Allah’a kulluk vazifesini yerine getirmek bununla birlikte dünyasını güzelleştirmek aynı zamanda dünyasını güzelleştirirken ahiretini de aynı şekilde güzelleştirmek için yapılması gereken şeylerdir.” kıtasını yazdım çok uzundu

    • çok güzel olmuş işllh sınıf arkim bunu yzmamıstır 🙂 🙂 heromice oynayın bu arada tavsiyem süpr bi oyun ilk basta zor gelior ama vazgcmeyin he bi de facesi olanlar bilmeceler ve k0omik olayları beğenirse sewinirim çok gülersiniz emin olun bn eminim

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz