Ntvspor maç saatinde neden şifreli oluyor

3
151

Ntvspor uzun zamandır Laliga maçlarında uydu yada çanak anten den şifre koyuyor bunun nedenini anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu, normal antene bağladığımda karasal yayından normal bir şekilde sorunsuz maçları izleyebiliyorum ancak uydu üzerinden yada çanak anten üzerinden ntvspor izleyemiyorum.
“Uydu yayınları” neden “şifreye giriyor” bu konuda bi araştırma yaptım uydunuzun biss şifre kırma özelliği ile izlenebiliyormuş bilmiyorum denemedim denersem buradan sizleri bilgilendiririrm.
Nasıl yapıldığını yazayım yapan arkadaşlar sonuç alırsa olumlu yada olumsuz buradan bizleri bilgilendirsinler, iyi seyirler dilerim.

Ntvspor uydu yada çanak anten üzerinden nasıl izlenir.
1. Uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değildir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.

2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

Biss ID: 0×1FFF (eğer 6 haneli ise biss ID 0×001FFF olarak girilmelidir.)
Biss TP: 11892/12800(H) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)

veya

Biss TP: 11059 / 30000 (H)
Key Değeri: A021230035461400 (eğer 12 hane varsa key değeri A02123354614 olmalıdır.)

5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ ‘kanal şifreli’ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

7. Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen cihazınızı satın aldığınız yetkili servisten destek isteyin.

Önceki MakaleÇim adam nasıl yapılır
Sonraki MakaleDisko kralı fotoğraf gönderme

3 Yorum Yapıldı

  1. ben girmeye çalıştım ama ulaşmadım bizim çanak neta olduğundan mı girmiyr yoksa bu şifre kırmaya neta çanağından girilmiyormu nedeneni nehiç maç izleyemiyorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz